Wszechstronny, szybki i obunożny zawodnik. Sylwetka Mateusza Bąkowicza

Łódzki Klub Sportowy we wtorek poinformował o zakontraktowaniu prawego obrońcy Lechii Tomaszów Mazowiecki Mateusza Bąkowicza. O 19-latka zapytaliśmy redaktora portalu iGOL.pl Wojciecha Bąkowicza (zbieżność nazwisk przypadkowa), który przygląda się postępom piłkarza od kilku lat. 

– Mateusz jest bardzo uzdolnionym piłkarzem. Wyróżniał się praktycznie w każdym zespole w którym do tej pory występował. Tak było m.in. w juniorach GKS-u Bełchatów. Jest szybkim i jego docelową pozycją jest prawa obrona, choć niedawno był w sparingach Lechii próbowany jako pomocnik. Jest wszechstronnym zawodnikiem, który może grać na obu stronach defensywy. Pomaga mu w tym fakt, że jest obunożny. Nie boi się wejść w drybling i według opinii rywali z którymi rywalizował ma bardzo dobry przegląd pola. W akcjach ofensywnych potrafi bardzo dobrze odsłużyć kolegów z zespołu dobrym podaniem. Jest bardzo ambitnym graczem i nigdy nie można odmówić mu zaangażowania. Z pewnością nie boi się rywalizacji o miejsce w pierwszym składzie. Klub z Łodzi powinien mieć z tego zawodnika duży pożytek – przekonuje redaktor iGOLa. 

Jak udało się ustalić zawodnikiem mocno zainteresowana była Miedź Legnica, ale on sam wybrał ŁKS i to klubowi z Alei Unii udało się zakontraktować utalentowanego obrońcę.

W 2017 roku Bąkowicz podczas gry w juniorach GKS-u Bełchatów otrzymał powołanie od selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego na zgrupowanie selekcyjne do reprezentacji Polski do lat 17, które odbyło się w Szamotułach.

Na przełomie listopada i grudnia 2019 roku młody zawodnik przebywał na kilkudniowych testach w drugoligowym Górniku Łęczna, ale ostatecznie nie trafił do klubu z Lubelszczyzny.

Mateusz Bąkowicz rozegrał na poziomie III ligi 34 spotkania w barwach Lechii Tomaszów Mazowiecki. Strzelił cztery gole w starciach z Sokołem Aleksandrów Łódzki, Pelikanem Łowicz, Victorią Sulejówek oraz z rezerwach Legii Warszawa. W Lechii dzielił szatnię m.in. z byłym piłkarzem akademii ŁKS Erykiem Kaproniem.

Pochodzący z Gomunic zawodnik podczas swojej krótkiej kariery piłkarskiej bronił barw kolejno Ruchu Chrzanowice, LUKS-u Gomunice, GKS-u Bełchatów, Warty Działoszyn i ostatnio tomaszowskiej Lechii. 

Grafika: 90minut.pl

Profil piłkarza na portalu 90minut.pl

Profil piłkarza na portalu Transfermarkt.pl