Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Kowalczyk i Bobek nie pojechali na kadrę. Trenują z zespołem!

Nieco ponad tydzień temu powołanie do reprezentacji Polski do lat 19 otrzymali Aleksander Bobek oraz Mateusz Kowalczyk. Gracze mieli pojawić się na zgrupowaniu, którego zwieńczeniem będzie jutrzejszy mecz kontrolny z Czechami. Jak się okazuje ełkaesiacy nie pojechali na kadrę i przygotowują się z drużyną do meczu z GKS-em Tychy.

ŁKS nie poinformował jak dotąd o tym, że piłkarze nie pojechali na zgrupowanie. Nie zrobił tego także PZPN. Kilka godzin temu na klubowym Instagramie pojawiły się zdjęcia z dzisiejszego treningu ełkaesiaków, na którym widać obu młodych graczy. Można więc jasno wywnioskować, że nie udali się na zgrupowanie kadry przed meczem z Czechami. 

Z jakiego powodu nie stawili się na kadrze? Można snuć domysły, ale wydaje się, że głównym powodem jest to, że termin tego zgrupowania nie jest oficjalny i ŁKS nie musiał wyrażać zgody na wyjazd piłkarzy. Ma to związek ze startem rundy wiosennej. Kowalczyk i Bobek są podstawowymi zawodnikami w zespole Kazimierza Moskala i klub nie mógł pozwolić sobie na ich absencję w spotkaniu z GKS-em Tychy. Innym powodem mogą być też ostatnie problemy zdrowotne Mateusza Kowalczyka. 18-latek nie zagrał w ostatnim sparingu z FK Csíkszereda Miercurea Ciuc z powodu kontuzji. 

Kilka dni temu selekcjoner Marcin Brosz dowołał kolejnych piłkarzy na to zgrupowanie. Może mieć to właśnie związek z tym, że m.in. Bobek i Kowalczyk nie przyjechali do Tychów. 

Reprezentacja Polski U-19 w marcu rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Europy. Jest bardzo duża szansa, że w spotkaniach z Izraelem, Łotwą i Serbią zagrają już piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119