Wiktor Kościuk podpisał zawodowy kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym

Choć działacze Łódzkiego Klubu Sportowego są w tym momencie skupieni na przebudowywaniu składu pierwszej drużyny, tak nie zapominają o zabezpieczaniu przyszłości klubu. Biało-czerwono-biali ogłosili, że podpisali zawodowy kontrakt z Wiktorem Kościukiem, grającym aktualnie w rezerwach „Rycerzy Wiosny”.

Budując kadrę na przyszły sezon nie można zapominać o przyszłości i tak też czynią działacze ŁKS-u. Dziś oficjalnie ogłoszono, że swój pierwszy zawodowy kontrakt z klubem do 2024 roku podpisał Wiktor Kościuk. Nazwisko tego piłkarza jest dobrze znane wszystkim ełkaesiakom – jego ojciec, Artur Kościuk, w biało-czerwono-białych barwach rozegrał 127 spotkań, a teraz jego syn chce pójść w jego ślady. Różnica jedyna jest taka, że młodszy z Kościuków występuje w środku pola, choć jako defensywny pomocnik.

18-latek minione rozgrywki rozpoczynał w ŁKS-ie III, występując w łódzkiej Okręgówce, występując w 16 meczach, notując przy tym 2 bramki i 10 asyst. Zimą został włączony do drugiego zespołu „Rycerzy Wiosny” i kolejną rundę rozegrał już w III Lidze. Na wiosnę zagrał w 13 spotkaniach rezerw, a także wypracował dwie asysty.

Fot. ŁKS Łódź