Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Znamy tożsamość drugiego testowanego gracza. To napastnik z Jupiler Pro League!

Na obóz przygotowawczy do Woli Chorzelowskiej pojechało z drużyną dwóch testowanych graczy. Personalia jednego z nich, od tygodnia są znane, ale drugiego jeszcze nie mieliśmy okazji poznać. Jak udało nam się ustalić piłkarzem testowanym przez Łódzki Klub Sportowym jest Nelson Balongo – napastnik beligijskiego VV St. Truiden.

W piątek do treningów Łódzkiego Klubu Sportowego dołączył kolejny testowany zawodnik, którym wkrótce okazał się Nelson Balongo. Zawodnik był widziany w sobotę na trybunach podczas meczu rezerw ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w towarzystwie Dawida Korta, czyli jednego z piłkarzy, którzy już podpisali latem kontrakt z ŁKS-em jako nowe wzmocnienia zespołu. Odkrycie tożsamości tego piłkarza ułatwił także fakt, że grał w tym samym klubie co testowany Dieter Reynders, a także to, że od niedawna śledzi media społecznościowe biało-czerwono-białych na Instagramie.

Balongo ma 23 lata i od 2019 roku jest graczem pierwszego zespołu VV St.Truiden. W Jupiler Pro League rozegrał dotychczas 24 spotkania i zdobył dwie bramki. Napastnik trafiał do siatki Anderlechtu Bruksela oraz KAS Eupen. Na boiskach belgijskiej ekstraklasy spędził łącznie 752 minuty i głównie był rezerwowym, w swoim zespole.

30 czerwca wygasa jego kontrakt z belgijskim klubem i nie zostanie przedłużony. Tym samym gracz ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Napastnik pojawił się w weekend w Łodzi i wyjechał z zespołem na obóz do Woli Chorzelowskiej, gdzie będzie sprawdzana jego przydatność do drużyny i gdzie będzie trenował pod okiem sztabu szkoleniowego Kazimierza Moskala. Po obozie zostanie podjęta decyzja odnośnie przyszłości tego gracza.

Nelson Balongo jest wychowankiem akademii Standardu Liege. W 2013 roku trafił do juniorów VV St. Truiden. Cztery lata później na rok przeniósł się do portugalskiej Boavisty Porto, ale po roku wrócił do Belgii. Od trzech sezonów znajdował się w kadrze pierwszego zespołu VV St. Truiden. 23-latek w przeszłości występował też w młodzieżowej reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga. Gracz ma też obywatelstwo belgijskie, a więc po ewentualnym transferze nie będzie zajmował miejsca dla zawodnika spoza Unii Europejskiej.