Fortuna 1. LigaPiłka NożnaRezerwy

Weekendowe porażki ełkaesiaków

Zarówno pierwszy zespół jak i rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego musiały w ten weekend uznać wyższość swoich rywali. Podopieczni Kazimierza Moskala przegrali w meczu kontrolnym z Wisłą Płock 0:2, a piłkarze Pawła Drechslera ulegli w IV lidze Polonii Piotrków Trybunalski aż 1:5.

Porażka w Płocku

Z powodu przerwy na mecze reprezentacji w ten weekend nie odbyły się żadne mecze w ramach PKO BP Ekstraklasy. W związku tym ełkaesiacy rozegrali w sobotę mecz kontrolny z będącą ostatnio na fali Wisłą Płock. Dla graczy z Alei Unii był to powrót na stadion im. Kazimierza Górskiego po półtora miesięcznej przerwie (wówczas w lidze Wisła pokonała ŁKS 2:1). Niestety i tym razem łodzianie musieli wracać do domów z kolejną porażką.

Zawodnicy Kazimierza Moskala przegrali 0:2, nie stwarzając sobie praktycznie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Pierwszego gola dla płocczan zdobył Oskar Zawada w 50 minucie gry. Napastnik dostał bardzo dobrą piłkę pomiędzy dwóch stoperów, zabrał się z nią w pole karne i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Arndta. Wynik na kwadrans przed końcem ustalił Artur Bogusz, który wpakował piłkę do własnej bramki.

Przed ełkaesiakami teraz niedzielna potyczka w Zabrzu z Górnikiem. Na to spotkanie specjalnym pociągiem wybiera się biało-czerwono-biała armia.

Skład ŁKS-u: Malarz (Arndt 46′) – Bogusz, Rozwandowicz, Dampc, Klimczak (Grzesik 66′) – Kalinkowski (Ramirez 46′ (Kujawa 50′)), Srnić, Trąbka (Sajdak 66′) – Pyrdoł (Ratajczyk 46′), Wolski – Bryła.

Sromotna porażka w Piotrkowie

Niestety z jeszcze gorszej strony zaprezentowali się piłkarze rezerw ŁKS-u. W Piotrkowie w wyjątkowym meczu, gdzie kibice zbierali pieniądze dla chorej Weroniki, miejscowa Polonia rozbiła nasz zespół aż 5:1. Sytuacji ełkaesiacy mieli sporo, ale raziła tego popołudnia ich nieskuteczność. Jedynego gola dla łodzian zdobył z rzutu karnego Jewhen Radionow. Gospodarze natomiast większość swoich akcji ofensywnych zakończyli bramkami i zasłużenie wygrali. Warto podkreślić, że dwie bramki dla PKS-u strzelił wychowanek klubu z Alei Unii – Krystian Wojtczak. Po tym meczu ŁKS II Łódź spadł na 11 miejsce w tabeli IV ligi.

Skład ŁKS-u: Snochowski – Herman (Lasota 83′), Lorenc, Lamprycht (Jaszczak 71′), Białousko – Tazbir, Sójka, Górecki (Piotrowski 53′) – Karlikowski (Gmosiński 82′), Piela (Olowo 80′) – Radionow.