Piłka Nożna

Polska pokonuje Serbię. Kolejny występ Sobocińskiego w kadrze

Reprezentacja Polski do lat 21 umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli grupy 5 w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali we wtorek Serbów 1:0. Kolejny pełny mecz w narodowych  barwach rozegrał zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego – Jan Sobociński. 

Polacy zagrali bardzo dobry mecz, ale zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 79 minucie. Wówczas po dobrej kontrze Klimala zagrał w polu karnym do Mateusza Bogusza, a zawodnik Leeds United nie miał problemu z trafieniem do siatki.

Jan Sobociński grał pewnie i dobrze funkcjonowała jego współpraca z drugim stoperem Sebastianem Walukiewiczem oraz lewym obrońcą Kamilem Pestką. 20-latek wygrywał sporo pojedynków główkowych i był pewnym punktem zespołu.

Dla Janka było to czwarte spotkanie w reprezentacji do lat 21. Po czterech kolejkach Polacy zajmują pierwsze miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie i są głównym faworytem do wywalczenia awansu na ME!

tabela

Najważniejsze akcje meczu z udziałem Jana Sobocińskiego:

8 min – Jan Sobociński podaje na tzw. „konia” do Patryka Dziczka, ale ostatecznie sytuację ratuje kapitan Polaków Kamil Grabara (jedyne niepewne zagranie naszego obrońcy w tym meczu)

22 min – Groźna akcja Serbów lewą stroną, po dośrodkowaniu „Sobota” wyjaśnia sytuację wybijając piłkę daleko poza pole karne

62 min – Kolejne groźne dośrodkowanie rywali, ponownie w ofiarny sposób futbolówkę wybija nasz zawodnik

68 min – W dogodnej sytuacji dla Serbów, Sobociński blokuje w ostatniej chwili uderzenie rywala, które zmierzało w światło bramki

90+5 – Ostatnia desperacka akcja Serbii. Po wrzutce najwyżej skacze Sobociński i wybija piłkę poza pole karne. Po tym zagraniu arbiter zakończył mecz

Jan Sobociński

Foto: Artur Kraszewski