Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

W Beskidy po trzy punkty! Zapowiedź meczu z Podbeskidziem

W piątkowy wieczór piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Biało-czerwono-biali będa chcieli się zrehabilitować za ostatnią porażkę z Miedzią Legnica. Początek tego spotkania o 20:30.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzala (trener ŁKS): – To, że przegraliśmy z nimi u siebie w domu, to zawsze jest jakiś czynnik, który musi motywować, mobilizować. Ja zawsze oczywiście patrzę oglądając poprzednie mecze, szukając podobieństw, do tego jak dzisiaj gra ten przeciwnik i do tego jak my graliśmy wtedy. Na pewno pod względem taktycznym, jak i motywacji większej jest to jakiś odnośnik.

Marek Kozioł (bramkarz ŁKS):Mówi się, że Podbeskidzie rozczarowuje, że my rozczarowujemy, więc każdy będzie chciał dopisać sobie te trzy punkty. Jak będzie, zobaczymy na meczu i po meczu. Zupełnie do tego nie podchodzę, że musimy się zrewanżować za porażkę z jesieni. Jest po prostu następny mecz, następna robota, którą trzeba wykonać, a to co było kiedyś to to już było i do tego nie wrócimy.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 25. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Trener Pogorzała przyznał na konferencji prasowej, że nie wszyscy zawodnicy będą do jego dyspozycji przy ustalaniu składu na Podbeskidzie. Największe znaki zapytania można postawić przy Adrianie Klimczaku, walczącym z urazem głowy oraz Maciejem Dąbrowskim, który musiał z Miedzią opuścić boisko. Możliwe jest za to, że Jakub Tosik oraz Stipe Jurić, którzy nie zagrali w ostatnim spotkaniu ligowym, dzisiaj będą mogli wybiec na boisko. Dobrze wygląda także kwestia Kamila Dankowskiego, który według szkoleniowca „Rycerzy Wiosny” jest w na tyle dobrej formie fizycznej, że walczy o pierwszą jedenastkę tak, jak pozostali piłkarze.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Podbeskidziem Bielsko-Biała będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz jest dostępny także na platformie Polsat Box Go.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Piotr Urban (Siedlce).

Asystenci: Michał Pierściński, Bolesław Rosa.

Sędzia techniczny: Daniel Kruczyński.

Sędziowie VAR: Łukasz Kuźma, Paweł Sokolnicki.

Przewidywane składy

Podbeskidzie: Matvei Igonen – Maciej Kowalski-Haberek, Julio Rodriguez, Mateusz Wypych – Jeppe Simonsen, Dawid Polkowski, Mathieu Scalet, Ezequiel Bonifacio – Jakub Bieroński, Joan Roman – Kamil Biliński.

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Jan Kuźma – Pirulo, Ricardinho, Michał Trąbka, Maciej Wolski – Samu Corral.

Więcej o meczu Podbeskidzie – ŁKS

Marcin Pogorzała przed meczem z Podbeskidziem

Obsada sędziowska meczu Podbeskidzie – ŁKS

Marek Kozioł przed meczem z Podbeskidziem

Historia meczów Podbeskidzie – ŁKS

Raport kartkowy przed meczem Podbeskidzie – ŁKS

Rywal pod lupą: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport