Historia meczów: Osiemnaste starcie ligowe z Podbeskidziem

W najbliższy piątek dojdzie do osiemnastego ligowego starcia, Łódzkiego Klubu Sportowego z Podbeskidziem. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

Pierwsze starcie Łódzkiego Klubu Sportowego z Podbeskidziem Bielsko-Biała odbyło się w I Lidze (ówczesna II Liga) w sezonie 2002/03. Mecz rozegrany 17 listopada 2002 roku wygrali „Górale” 2:1 po dublecie ustrzelonym przez Marcina Żukowskiego, zaś bramkę honorową strzelił dla Ełkaesiaków Cezary Czpak. Rewanż w rundzie wiosennej, który odbył się 4 czerwca 2003 roku zakończył się wówczas wynikiem 0:0.

Do momentu spadku ŁKS-u do IV Ligi obydwa zespoły regularnie spotykały się ze sobą na poziomie I Ligi, a także w jednym sezonie Ekstraklasy. Pierwsze spotkania z Podbeskidziem po powrocie na szczebel centralny przypadają już na sezon 2018/19, zakończony przez łodzian awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej. 19 września 2018 roku drużyna prowadzona przez Kazimierza Moskala rozgromiła na wyjeździe „Górali3:0, dla Łodzian było to czwarte wyjazdowe zwycięstwo w tamtym sezonie.

Rewanż na rundę wiosenną ponownie poszedł po myśli Ełkaesiaków, którzy 29 marca 2019 na własnym terenie pokonali Podbeskidzie 3:0. Dla ŁKS-u był to bardzo udany miesiąc, w którym wygrali wszystkie mecze ligowe, rozpoczynając marsz na czub tabeli I Ligi, zakończony ostatecznym awansem do Ekstraklasy.

Ostatni raz ŁKS grał z Podbeskidziem w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek. Lepsi okazali się „Górale”, którzy pokonali biało-czerwono-białych 2:1. Jedyne trafienie dla łodzian zanotował, Piotr Janczukowicz.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Podbeskidzie:

Mecze: 17

Wygrane ŁKS: 6

Remisy: 5

Wygrane Podbeskidzia: 6

Bramki: 19-16 na korzyść ŁKS

Pięć ostatnich spotkań ŁKS-u z Podbeskidziem:

Sezon 2021/22: I liga

ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2

Bramki: Janczukowicz 22′ – Scalet 44′, Roginić 68′

Skład ŁKS: Kozioł – Wolski (Gryszkiewicz 78′), Sobociński, Marciniak, Klimczak – Pirulo (Ricardinho 20′), Rozwandowicz (Koprowski 46′), Trąbka, Rygaard, Kelechukwu – Janczukowicz (Dominguez 62′).

Sezon 2018/19: I Liga

ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0

Bramki: Bryła 18′, Kalinkowski 42′, Kujawa 59′

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak – Bielak, Piątek (Łuczak 82′), Kalinkowski – Ramirez, Kujawa (Sekulski 61′), Bryła (Wolski 73′)

Sezon 2018/19: I Liga

Podbeskidzie Bielsko-Biała – ŁKS Łódź 0:3

Bramki: Bryła 23′, Wolski 38′, Bryła 53′

Skład ŁKS: Kołba – Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko – Ramirez (Grzesik 82′ ), Wolski (Żylski 88′ ), Bielak, Bryła (Gamrot 69′), Pyrdoł – Kujawa

Sezon 2011/2012: Ekstraklasa

Podbeskidzie Bielsko-Biała – ŁKS Łódź 0:1

Bramki: Łobodziński 43′

Skład ŁKS: Velimirović – Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Gërçaliu – Łobodziński (Sasin 90′), Łukasiewicz, Iwański, Bonin (Kujawa 78′), Saganowski – Stąporski (Gancarczyk 66′)

Sezon 2011/2012: Ekstraklasa

ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Bramki: Szałachowski 55′, Saganowski 65′

Skład ŁKS: Velimirović – Golański (Nowak 46′), Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek – Stefańczyk (Bykowski 64′), Kašćelan, Łukasiewicz, Mięciel, Szałachowski (Pruchnik 78′) – Saganowski.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport