Tomasz Włodarczyk: ŁKS to fajny model budowania klubu

Po pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego zostali docenieni przez dziennikarzy z całej Polski. W programie „Stan Futbolu” Tomasz Włodarczyk z „Przeglądu Sportowego” pochwalił łodzian za grę przeciwko Lechii, ale także za model budowania zespołu.

– Bardzo fajny model budowania klubu wypracował ŁKS. Przyjemnie się patrzyło na tą drużynę w spotkaniu z Lechią. 14 piłkarzy pojawiło się na boisku razem ze zmianami, a 12 z nich to byli Polacy. Taki klub w mieście jest szanowany i ludzie są w stanie się z nim identyfikować. Tam są wychowankowie, tam są Polacy, tam są ludzie, których pewnie część ludzi zna z ulicy – powiedział Włodarczyk.

– Przyjemnie jest pójść na stadion, a nie zastanawiać się i patrzeć na protokół, a tam kolejny zawodnik ze Słowacji czy z Serbii. Tutaj są ludzie, którzy dali temu klubowi awanse. Którzy wychodzą na boisko i oddają serce. To jest fajny model budowania klubu. Do tego chcą grać w piłkę i potrafią w nią grać. Jeżeli jest obcokrajowiec to taki jak Dani Ramirez, na którego przyjemnie było popatrzeć, na jego lewą nogę, jak operuje piłką, jak się porusza czy jak skanuje boisko. Jeżeli bym szukał skromnego, a jednocześnie idealnego modelu to ŁKS w tym moim wyobrażeniu znalazł by się wysoko – dodał.