Tomasz Salski: Powrót Michała Kołby to kwestia tygodni

Powrót Michała Kołby do treningów to kwestia najbliższych tygodni, a na pierwsze zajęcia były kapitan „Rycerzy Wiosny” zamelduje się w ŁKS-ie – zapowiadał w środowym programie „Piłka Meczowa” w telewizji Toya prezes Tomasz Salski. 

W środowy wieczór prezes Łódzkiego Klubu Sportowego Tomasz Salski gościł w programie „Piłka Meczowa” na antenie telewizji Toya. Jednym z poruszonych w rozmowie tematów, oprócz podsumowania sezonu i planów na kolejną kampanię, był wątek byłego kapitana Łódzkiego Klubu Sportowego – Michała Kołby.

Już w styczniu Tomasz Salski informował, że Michał Kołba na pierwsze zajęcia po karencji nałożonej na niego przez POLADA zamelduje się w Łódzkim Klubie Sportowym.

– Z Michałem jestem w stałym kontakcie. Ta sprawa wróciła na wokandę. Mam nadzieję, ze dojdzie do merytorycznego rozpatrzenia jego wniosku. To nie jest sprawa „zero-jedynkowa”. Mam nadzieję, ze  kara zostanie skrócona, co pozwoli mu wrócić do treningów. Na pewno, kiedy będzie już mógł wrócić, na pierwsze zajęcia zgłosi się na al. Unii 2 – zapewniał prezes Tomasz Salski w styczniowej Strefie Kibica w Radiu Łódź.

W środę włodarz klubu potwierdził swoje słowa, informując ponadto, że powrót byłego kapitana do treningów jest kwestią najbliższych tygodni. Kiedy już „Kołbi” będzie mógł zameldować się na zajęciach najpierw zrobi to w drużynie rezerw, gdzie oceniona zostanie jego forma sportowa. Prezes Salski nie zamyka jednak Michałowi drzwi do pierwszego zespołu, bo jak podkreślał – obiecał dać mu szansę i tak też się stanie.

fot. Artur Kraszewski