Sytuacja kadrowa przed meczem z Arką Gdynia

Dobre wiadomości dochodzą do nas z klubu przed meczem z Arką. Trener Marcin Pogorzała poinformował, że wszyscy zawodnicy są zdrowi. Ponadto, żaden z nich nie będzie zawieszony za kartki, jednak wciąż jest wielu zagrożonych przed ewentualnym finałem barażów.

Już przed ostatnim spotkaniem z GKS-em Tychy większość zawodników była zdrowa i gotowa do dyspozycji trenera Pogorzały. Wyjątkiem był jednak Dawid Arndt, zmagający się z kontuzją kolana, której nabawił się przed meczem z Termalicą. Na konferencji prasowej przed meczem z Arką w półfinale barażów trener Marcin Pogorzała podał aktualną sytuację zdrowotną w zespole.

– Na szczęście wszyscy są zdrowi, nic nie wydarzyło się w tym meczu niepożądanego przez nas i dlatego cieszymy się, że po tym meczu wszystko jest w porządku – poinformował trener

Fot. Łukasz Żuchowski

W tej sytuacji szkoleniowiec ŁKS-u będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników na mecz z Arką. Dzięki rotacji składem w meczu z GKS-em uniknął on również zawieszeń graczy za przekroczenie limitu żółtych kartek. W trakcie półfinału barażów zawodnicy będą musieli wciąż na nie uważać, ze względu na to, że aż 6 z nich jest zagrożonych zawieszeniem. W linii defensywnej są to Carlos Moros Gracia (3 kartki) oraz Jan Sobociński (7 kartek). Wśród pomocników o żółte kartki obawiać się muszą Maksymilian RozwandowiczMichał Trąbka (po 7 kartek) oraz Antonio Dominguez i Przemysław Sajdak (po 3 kartki).

Kartki ŁKS-u w sezonie 2020/21 w Fortuna 1. lidze:

ŻÓŁTE KARTKI

12 – Maciej Dąbrowski

7 – Jan Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka (zagrożeni)

6 – Adam Marciniak, Maciej Wolski

5 – Adrian Klimczak, Pirulo

4 – Samu Corral, Dragoljub Srnić, Kamil Dankowski, Jakub Tosik

3 – Antonio Dominguez, Przemysław Sajdak, Carlos Moros Gracia (zagrożeni)

2 – Piotr Janczukowicz, Łukasz Sekulski, Tomasz Nawotka, Ricardinho

1 – Mikkel Rygaard

CZERWONE KARTKI

1 – Maciej Wolski, Samu Corral, Jan Sobociński