Pojedynek: Pirulo vs Jakub Błaszczykowski

Piątkowe spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Wisłą Kraków zapowiada się emocjonująco, nie tylko piłkarsko, ale także kibicowsko. Na przeciw siebie staną zespoły, które lubią grać ofensywy futbol i ich występy ogląda się z przyjemnością. Szczególnie smakowicie zapowiada się pojedynek dwóch ofensywnych skrzydłowych obu zespołów: będącego ostatnio w bardzo dobrej formie José Antonio Ruiza Lopéza „Pirulo” i wracającego do zdrowia Jakuba Błaszczykowskiego.

Obaj zawodnicy od początku sezonu nie występowali w pierwszych składach swoich zespołów. Pirulo po lekkiej kontuzji przed startem rozgrywek usiadł na ławce rezerwowych, ale w dwóch pierwszych spotkaniach wchodził z ławki za Patryka Bryłę. Od trzeciej kolejki występuje już regularnie przez 90 minut. Natomiast Jakub Błaszczykowski od dłuższego czasu borykał się z urazem i do składu wrócił w miniony weekend na starcie z Pogonią Szczecin. Jednak wydaje się, że reprezentant Polski już od meczu z ŁKS-em powinien pojawić się w podstawowym składzie i odgrywać coraz większą rolę w zespole „Białej Gwiazdy”.

Hiszpański skrzydłowy ŁKS-u zaczyna odgrywać coraz większą rolę w zespole Kazimierza Moskala i kibice biało-czerwono-białych czekają na pierwsze trafienie Pirulo w PKO BP Ekstraklasie. Jego dynamika, szybkość i swoboda w poruszaniu się z piłką przy nodze imponuje obserwatorom naszej ligi. Były zawodnik Realu Linense obok Daniego Ramireza jest wyróżniającym się zawodnikiem łodzian na początku sezonu. I to właśnie na tą dwójkę szczególnie liczymy w piątkowym spotkaniu z Wisłą.

Sylwetki Jakuba Błaszczykowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Były zawodnik m.in. Borussii Dortmund i Fiorentiny jest jedną z największych gwiazd Ekstraklasy, a na pewno najlepszym zawodnikiem Wisły Kraków. Początek sezonu stracił przez uraz, ale z każdym kolejnym meczem będzie dostawał więcej minut. Bardzo możliwe, że już od piątkowej konfrontacji z łodzianami Kuba pomoże zespołowi w większym wymiarze czasowym. Tak więc, na 33-letniego pomocnika defensorzy Łódzkiego Klubu Sportowego muszą szczególnie uważać.

Statystycznie Pirulo wygląda dużo lepiej od Błaszczykowskiego, ale warto wspomnieć, że gracz ŁKS-u rozegrał ponad 200 minut więcej niż zawodnik Wisły. Porównanie statystycznie jest w tym przypadku mało wiarygodne, więc nie ma większego sensu głębiej się w to zagłębiać.

Naszym zdaniem pojedynek obu piłkarzy jest dodatkowym smaczkiem tego spotkania i doda widowisku jeszcze więcej emocji i kolorytu. Kto wyjdzie z niego zwycięsko? Mamy nadzieję, że Łódzki Klub Sportowy i Pirulo.

Porównanie statystyczne Pirulo i Jakuba Błaszczykowskiego po 4 kolejkach PKO BP Ekstraklasy:

Pirulo vs Jakub Błaszczykowski

Minuty: 255 – 23