Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Przyjaźń na trybunach, walka na murawie! Zapowiedź meczu z Lechem Poznań

Za nami dwa tygodnie, jak się okazało, intensywnej przerwy reprezentacyjnej pod kątem wydarzeń w Łódzkim Klubie Sportowym. Teraz przyszedł czas na debiutancki mecz trenera Stokowca i jego sztabu. Żaden debiut nie należy do łatwych, ale w tym przypadku szczególnie można powiedzieć o trudnym wyzwaniu jakie stoi przed ełkaesiakami. Na wyjeździe zmierzą się z Lechem Poznań, drużyną z czołówki krajowej elity, która w zeszłym roku dotarła do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Na trybunach czeka nas mecz przyjaźni, ale na murawie zapowiada się walka.

Wypowiedzi przed meczem

Piotr Stokowiec (trener ŁKS): Dla nas nie ma lżejszych i cięższych meczów. Taki mecz jak z Lechem będzie każdym meczem, nie ma łatwego meczu. Im wcześniej sobie z tego zdamy sprawę tym lepiej. Czy gramy z Lechem, czy za chwilę z Górnikiem, nie ma naprawdę tutaj nazwa znaczenia. Musimy realizować swoje założenia, musimy być energetyczni, zaangażowani, zdeterminowani, tak to widzę. Ta taktyka jest nie na pierwszym miejscu tylko na drugim, trzecim, bo jest ona ważna i też mamy coś do zaproponowania, natomiast ta mentalność, agresywność i odbudowanie tej wiary we własne umiejętności, to jest podstawa. Co do Lecha, jest to na pewno drużyna, która może się podobać. W ostatnim czasie uważam, że się rozwija. Oprócz tego, że słynęła z utrzymywania się przy piłce krótkimi podaniami, to stała się różnorodna i na pewno też byśmy chcieli w tej sposób w przyszłości grać, bo to nie jest już tylko drużyna jednowymiarowa. Potrafili uprościć grę, grać długim podaniem bezpośrednio do napastnika, za linię obrony, przenosić ciężar gry. To sprawia, że jest taką drużyną wielowymiarową i to jest taka trudność dla przeciwników.

John van den Brom (trener Lecha): – Mamy bardzo dobrze przeanalizowanego rywala. ŁKS zmienił trenera, ale nie mógł zmienić zawodników, bo teraz nie ma takiej możliwości. Pamiętajmy, że gramy u siebie, a tutaj zawsze jesteśmy faworytem.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 11. kolejkach PKO BP Ekstraklasy

Sytuacja kadrowa

W drużynie biało-czerwono-białych wiemy, że trzech zawodników nie wystąpi ze względu na kontuzje. Są to Kay Tejan, który zmaga się z nawracającym problem z plecami, Artemijus Tutyskinas, wracający do zdrowia po dłuższym urazie oraz Jakub Letniowski, który ma problemy z operowanym na początku roku kolanem.

W Lechu także kilku zawodników jest wyłączonych z gry. Mowa o Bartoszu Salomonie (zawieszony po teście dopingowym) oraz wracających po urazach Alim Gholizadehu oraz Dino Hoticiu.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Lechem Poznań będzie transmitowane na antenach CANAL+ Sport i CANAL+ Sport3. Mecz dostępny też na platformie CANAL+ Online. Początek studia o 19:40, a dwadzieścia minut później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz skomentują Adam Marchliński i Adam Szała.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Damian Kos (Wejherów)

Asystenci: Marek Arys, Dariusz Bohonos