Patryk Bryła piłkarzem Zagłębia Sosnowiec!

Dwóch dobrych znajomych z Łódzkiego Klubu Sportowego – Patryk Bryła i Kazimierz Moskal – już niedługo ponownie spotka się w jednym klubie. „Bryłka” został bowiem zaprezentowany jako nowy zawodnik Zagłębia Sosnowiec, którego trenerem jest były szkoleniowiec „Rycerzy Wiosny”.

Nowy w Zagłębiu

Po odejściu z Łódzkiego Klubu Sportowego zimą 2020 roku Patryk Bryła wciąż szuka swojego piłkarskiego miejsca. Skrzydłowy spędził najpierw jedną rundę w Termalice Nieciecza, żeby kolejny sezon reprezentować barwy Chrobrego Głogów. Przygoda byłego ełkaesiaka w klubie z Głogowa dobiegła jednak końca wraz z ostatnim meczem sezonu 2020/21.

W kolejnej kampanii „Bryłka” przeniesie się do Sosnowca i zostanie zawodnikiem miejscowego Zagłębia. Skrzydłowy podpisał z klubem ze Śląska dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Przed Patrykiem stanie trudne zadanie – pomoc Zagłębiu w powrocie do ekstraklasy. W podjęciu się tego wyzwania „Bryłce” pomogła jedna znajomość, którą zawiązał podczas gry w Łódzkim Klubie Sportowym.

– Na pewno moja znajomość z trenerem Kazimierzem Moskalem miała duże znaczenie. Chcę przede wszystkim pomóc Zagłębiu w powrocie do Ekstraklasy. Takie są plany władz Zagłębia i trenera, kibice też na to czekają – komentował chwilę po podpisaniu kontraktu Patryk Bryła.

Stary dobry znajomy z ŁKS-u

Współpraca Patryka Bryły oraz Kazimierza Moskala za czasów ich pracy w Łódzkim Klubie Sportowym układała się niezwykle owocnie dla obu z nich. „Bryłka” w sezonie 2018/19 był jednym z żelaznych żołnierzy szkoleniowca, dzięki czemu zaliczył niemalże wszystkie możliwe do rozegrania spotkania. Przełożyło się to również na liczby – Patryk zdobył 8 bramek, a przy dziewięciu kolejnych asystował.

Nieco mniej szczęścia skrzydłowy miał na boiskach PKO BP Ekstraklasy – w trakcie dziewięciu występów skrzydłowy nie zanotował bramki, choć dwukrotnie asystował.

Suche statystyki Patryka Bryły pod skrzydłami Kazimierza Moskala są najlepszymi, jakie skrzydłowy zaliczył pod okiem któregokolwiek ze swoich trenerów. Patrząc jednak czysto boiskowo – pod skrzydłami krakowianina „Bryłka” rozwinął się piłkarsko, co pozwoliło mu zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Patryk, powodzenia w Zagłębiu! 

fot. ŁKS Łódź