Starcie z Mistrzem Polski. Zapowiedź spotkania z Rakowem Częstochowa

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacyjnymi, wraca PKO BP Ekstraklasa. Przed ełkaesiakami bardzo trudne zadanie, bo w najbliższą sobotę, zmierzą się na wyjeździe z aktualnym Mistrzem Polski, Rakowem Częstochowa. Choć bilans ostatnich spotkań jest na korzyść Łódzkiego Klubu Sportowego, to „Medaliki” są faworytem tego starcia. Początek meczu o 17:30.

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS): Przed tym meczem zdecydowanym faworytem jest Raków, który jest w tej dobrej sytuacji, że była właśnie ta przerwa na reprezentację, nie grali żadnych meczów w pucharze. Oczywiście mieli jakieś tam swoje problemy, ludzie powyjeżdżali na kadrę, ale teraz mają możliwość wystawienia optymalnego składu, bo do tego spotkania pucharowego będzie kilka dni, więc to oni są zdecydowanym faworytem. Co my musimy? Ja bym chciał żebyśmy zagrali po prostu dobry mecz i tyle. Wynik jest sprawą otwartą. Myślę, że wielu kibiców, ekspertów w ogóle nie liczy na to, że jesteśmy w stanie coś tam zrobić. To jest piłka nożna, to jest sport i tak jak my tutaj przeżyliśmy jakąś gorycz przegrywając po wielu miesiącach u siebie z Wartą, wszystko się może zdarzyć. Absolutnie doceniamy klasę rywala i to, że u siebie czy na wyjazdach są mocni. To jest piłka i na pewno nie pojedziemy tam z takim nastawieniem żeby przetrwać, będziemy chcieli zagrać dobry mecz. 

Dawid Szwarga (trener Rakowa): – ŁKS to na pewno drużyna, która pokazała choćby w meczu z Legią, czy w innych spotkaniach, że potrafi być dobra w ofensywie, ale nie tylko. Była zespołem, który również dobrze bronił. Wiemy, że czeka nas wyzwanie. Czujemy się dobrze u siebie, w naszym domu. Jesteśmy po bardzo dobrych dwóch tygodniach przygotowań. Nasza forma sportowa w spotkaniu z ŁKS-em będzie na wysokim poziomie.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 7. kolejkach PKO BP Ekstraklasy 

Sytuacja kadrowa

Mistrz Polski przystąpi do starcia z łodzianami bez kontuzjowanych: Iviego Lopeza, Stratosa Svarnasa i Jeana Carlosa. Po meczach reprezentacyjnych do klubu wrócili Bogdan Racovitan, Deian Sorescu, Dawid Drachal, Kacper Bieszczad i Giannis Papanikoloau. Wszyscy są gotowi do gry.

W ŁKS-ie nie zagra Adrian Małachowski, który musi odpokutować jeszcze jeden mecz, za czerwoną kartkę obejrzaną w starciu z Puszczą Niepołomice. Do treningów wrócił Adam Marciniak, ale jego występ stoi pod sporym znakiem zapytania. Reszta zespołu jest do dyspozycji Kazimierza Moskala. 

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Rakowem Częstochowa będzie transmitowane na antenach CANAL+ Sport i CANAL+ Sport3. Mecz dostępny też na platformie CANAL+ Online. Początek studia o 17:10, a dwadzieścia minut później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz skomentują Adam Marchliński i Tomasz Wieszczycki.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Kuźma (Białystok)

Asystenci: Marek Arys, Piotr Podbielski

Sędzia techniczny: Rafał Rokosz

Sędziowie VAR: Szymon Marciniak, Daniel Stefański

Przewidywane składy

Więcej o meczu Raków – ŁKS:

Konferencja prasowa Kazimierza Moskala 

Obsada sędziowska meczu Raków – ŁKS

O Rakowie słów kilka

Zapowiedź 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Raport kartkowy przed meczem z Rakowem

Z obozu rywala: Raków Częstochowa

Sytuacja kadrowa przed meczem z Rakowem

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport