Piłka Nożna

Stal Mielec – pierwszy sparingpartner ŁKS-u

ŁKS wraz z nowym trenerem i odświeżonym składem już w sobotę pierwszy raz sprawdzi swoje siły na boisku. Pierwszym sparingpartnerem Rycerzy Wiosny będzie Stal Mielec – drużyna przygotowująca się do swojego drugiego sezonu w Ekstraklasie.

Stal Mielec to rywal, z którym ŁKS jeszcze 3 lata temu rywalizował o awans do Ekstraklasy. Walka o drugie miejsce, ówcześnie ostatnie premiujące wejściem do najwyższej ligi, trwała praktycznie do końca sezonu 2018/2019. Wówczas z tego starcia łodzianie wyszli zwycięsko i cieszyli się z upragnionego awansu. Kiedy jednak rok później w Łodzi opłakiwano spadek z Ekstraklasy, w Mielcu otwierano korki od szampanów po awansie do niej.

Debiutancki sezon w Ekstraklasie w wykonaniu Stali Mielec, mimo różnych zawirowań organizacyjnych w klubie i zmian trenerów, można uznać za sukces – udało im się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej. W Mielcu mają jednak świadomość, że w zbliżającym się sezonie będą musieli grać lepiej, aby pozostać w Ekstraklasie, bo spadnie w nim już nie jeden, a trzy zespoły.

Przygotowania do sezonu 2021/2022 mielczanie rozpoczynają pod okiem Włodzimierza Gąsiora, doświadczonego trenera, który objął drużynę pod koniec minionego sezonu i ostatecznie zapewnił im utrzymanie w Ekstraklasie. W minionych rozgrywkach był trzecim w kolejności szkoleniowcem prowadzącym Stal. Sezon 2020/2021 z mielczanami rozpoczął Dariusz Skrzypczak, po nim w listopadzie zespół przejął Leszek Ojrzyński, aż ostatecznie w kwietniu posadę objął 72-letni trener Gąsior, legenda mieleckiego klubu.

Stal budowę składu na przyszły sezon rozpoczęła od czystek w szatni – zespół opuścili m.in Petteri ForsellAndrea Prokić czy Robert Dadok, zaś pierwszym letnim wzmocnieniem mielczan jest Marcin Budziński, doświadczony pomocnik poprzednio reprezentujący barwy Cracovii.

Sparing rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:30.

Fot. Sebastian Szwajkowski

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0