Piłka NożnaWypowiedzi

Nacho Monsalve dla ŁKSFANS.pl: Czekam z niecierpliwością na nadchodzący sezon, przed nami nowy początek

Przed rozpoczęciem się przygotowań Łódzkiego Klubu Sportowego do nowego sezonu, porozmawialiśmy z jednym z piłkarzy, Nacho Monsalve. Hiszpan zdradził nam swoje plany na kolejny sezon, a także opowiedział o poprzednich rozgrywkach, zarówno pod kątem swoich własnych problemów zdrowotnych, jak i trudnej sytuacji organizacyjnej w klubie.

Czy czujesz, że po zmianach organizacyjnych w klubie (między innymi zmiana dyrektora sportowego) ŁKS rozpoczyna nowy rozdział?

Musimy mieć nowy, świeży początek. W nowym sezonie wszystko rozpoczniemy od początku – musimy zbudować solidne podstawy i ciężko trenować.

Czy wciąż widzisz się w projekcie „ŁKS”? Czy rozmawiałeś już z kimś z klubu w sprawie swojej przyszłości? 

Z niecierpliwością czekam na początek okresu przygotowawczego. Spotkamy się wtedy z nowym trenerem i dowiemy się więcej o nowym projekcie a także pomyśle na klub.

Część twoich kolegów z szatni odeszła z klubu w trakcie sezonu. Czy było ci ciężko po tych wydarzeniach?

Odejście kolegów z szatni zawsze jest ciężkie, ale musimy żyć z tym dalej. Życie nie czeka na nikogo.

Przed ostatnim meczem sezonu miałeś problemy zdrowotne. Czy czujesz się już lepiej i w pełni wykurowałeś po kontuzjach, które odnosiłeś w poprzednim sezonie?

Jestem teraz w doskonałej formie. Ostatni sezon był ciężki dla mnie ze względu na te wszystkie urazy, życzę sobie sezonu bez takich problemów zdrowotnych. Będę ciężko pracował i podchodził do tego inteligentnie, aby uniknąć tych urazów.

Tomasz Salski informował media, że kondycja finansowa klubu się polepsza. Czy zawodnicy również to odczuli?

– Jestem skoncentrowany na futbolu.

Przed decyzją Komisji Licencyjnej pojawiły się plotki, że klub nie otrzyma licencji na przyszły sezon I Ligi. Czy ktokolwiek z klubu zapewnił was, że ŁKS przystąpi do rozgrywek bez żadnych problemów, czy również musieliście czekać na oficjalną decyzję Komisji?

Klub zapewnił nas wcześniej, że nie będzie żadnego problemu z licencją.

Jak oceniasz ostatni rok spędzony w Łodzi?

Był to dla mnie bardzo ciężki sezon, ze względu na wszystkie urazy, a także sytuację klubu. Ale teraz jest przed nami nowy początek, z niecierpliwością patrzę na nadchodzący sezon.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119