Sparing numer cztery. Ełkaesiacy grają z Worskłą Połtawa

Przed zawodnikami Kazimierz Moskala czwarty mecz kontrolny podczas obozu w tureckim Side. Ełkaesiacy w sobotę zmierzą się w ukraińską Worskłą Połtawa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30 czasu polskiego.

Za łodzianami już połowa sparingów podczas przygotowań do rundy wiosennej. Po przekonywującym zwycięstwie z Neftchi Baku (4:0) ełkaesiakom przytrafiły się dwie porażki z Astrą Giurgiu (0:2) i Zorią Ługańsk (0:1). Rumuni i Ukraińcy postawili ŁKS bardzo trudne warunki i dodatkowo po naszych zawodnikach widać było trudy ciężkich treningów.

W kolejnych dniach obozu ełkaesiacy będą „schodzili” z obciążeń, aby przed startem ligi złapać świeżość.

Przeciwko Zorii nie zagrał Adrian Klimczak, który zmaga się z kontuzją ręki i już podczas tego zgrupowania nie wystąpi. Prawdopodobnie opuści także kilka pierwszych meczów rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie. W sobotę nie zobaczymy też Michała Trąbki. Pomocnik łodzian w starciu z Zorią nadciągał ścięgno Achillesa i do treningów wróci w poniedziałek. Reszta graczy powinna być w sobotę do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

W sobotę na murawie więcej powinni zagrać piłkarze, którzy w starciu z Zorią pojawili się na murawie na ostatnie trzydzieści minut (m.in. Guima, Dąbrowski, Srnić, Pirulo, Wróbel czy Corral).

Worskła Połtawa na półmetku rozgrywek krajowych jest w podobnej sytuacji co Łódzki Klub Sportowey. Po rundzie jesiennej zajmuje przedostatnie 11 miejsce w lidze ukraińskiej z przewagą dwóch punktów nad Karpatami Lwów. Największym sukcesem „Biało-zielonych” jest zdobycie Pucharu Ukrainy w 2009 roku (pokonali wówczas Szachtara Donieck 1:0) i udział w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2018/19. W grupie Ukraińcy zajęli trzecie miejsce za Arsenalem i Sportingiem CP, a wyprzedzając azerski Qarabag Agdam.

W drużynie naszego najbliższego rywala trzeba uważać na najlepszego strzelca zespołu Denysa Vasina. 30-latek przed laty występował w młodzieżowej kadrze Ukrainy. Czołowymi zawodnikami Worskły są również: kapitan i zarazem wychowanek, Volodymyr Chesnakov grający na pozycji stopera, prawy obrońca Ihor Perduta oraz dwaj Brazylijczycy Artur i wypożyczony z FC Porto Luizao.

O wyniku i szczegółach meczu poinformujemy jutro na naszej stronie i naszych kanałach społecznościowych (Facebook, Twitter).