Sensacyjna zmiana miejsc. ŁKS Commercecon Łódź ma nowego trenera!

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się chyba żaden kibic łódzkiej siatkówki. Jeszcze w czwartek mogliśmy mówić, że podopieczne Marka Solarewicza wygrały kolejne spotkanie w Lidze Mistrzyń, a już dzisiaj do spotkania z Legionovią szykują się zawodniczki trenera Giuseppe Cuccariniego.

Nowy trener mistrzyń Polski od początku obecnego roku pozostawał bez pracodawcy. Dzisiaj się to jednak zmieniło i na dzień przed spotkaniem z Legionovią Legionowo doszło do niemałych przetasowań w sztabie łódzkiego klubu.
Warto wspomnieć, iż dotychczasowy trener – Marek Solarewicz – pozostanie w klubie i wraz z Bartłomiejem Bartodziejskim stworzą duet asystentów Włocha.

Cuccarini był szkoleniowcem m.in. Pallavolo Sirio Perugia, Foppapedretti Bergamo, Eczacıbaşı Stambuł, Lokomotivu Baku czy Chemika Police. Od 2017 roku jest trenerem żeńskiej reprezentacji Izraela. Włoch jest w swoim kraju nazywany „Profesorem”. Spod jego skrzydeł wyszli trenerzy znani na całym świecie, m.in. Davide Mazzanti i Giovanni Giudetti.

Nowy trener siatkarek ŁKS-u ma na koncie wiele sukcesów, m.in.: wicemistrzostwo i mistrzostwo Włoch czy wicemistrzostwo  i mistrzostwo Turcji. Z Chemikiem Police wywalczył w 2014 roku Puchar Polski i mistrzostwo kraju.

Trenerze Cuccarini, witamy w biało-czerwono-białej rodzinie!