Sparing na plus! ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 2:0

Piątkowy sparing można uznać za udany. Wygrywamy w spotkaniu towarzyskim podczas przerwy reprezentacyjnej z Polonią Warszawa 2:0. Strzelcami bramek zostali Enegell Hoti oraz Stipe Jurić. 

W pierwszej połowie meczu towarzyskiego między ŁKS Łódź a Polonią Warszawa przez pierwszy kwadrans brakowało klarownych sytuacji, ale tempo utrzymywało się na solidnym poziomie. W 23. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, Dani Ramirez strzałem głową zagroził bramce, ale piłka minęła poprzeczkę. Decydujący moment nadszedł w 32. minucie, kiedy to po miękkim dośrodkowaniu Daniego, Stipe Juric wyprzedził obrońcę i głową skierował piłkę do bramki, dając ŁKS prowadzenie 1:0. Deszczowa aura towarzyszyła drużynom, które schodziły na przerwę z wynikiem 1:0 na korzyść ełkaesiaków.

W drugiej części gry, łodzianie kontynuowali swoją dobrą passę. W 57. minucie Engjell Hoti strzelił fantastycznego gola z dwudziestu metrów, umieszczając piłkę w samym rogu bramki i podnosząc prowadzenie na 2:0. Pomimo kilku groźnych sytuacji, takich jak strzał Jędrzeja Zająca czy interwencja bramkarza Aleksandra Bobka w pojedynku z Szymonem Kobusińskim w 72. minucie, żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku. W międzyczasie, w 76. minucie, doszło do zmiany w składzie ŁKS, gdzie Oliwiera Sławińskiego zastąpił Jan Kuźma. Ostatnie minuty meczu obfitowały w emocje, zwłaszcza gdy Kuźma huknął z dystansu w 84. minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem Rycerzy Wiosny 2:0 po trafieniach Stipe Juricia i Engjella Hotiego. 

ŁKS Łódź – Polonia Warszawa 2:0
Bramki: Jurić 32′, Hoti 57′

Skład ŁKS-u (I połowa): Aleksander Bobek, Bartosz Szeliga, Levent Gülen, Adam Marciniak, Piotr Głowacki, Dani Ramirez, Michał Mokrzycki, Adrien Louveau, Maciej Śliwa, Kay Tejan, Stipe Jurić.

Skład ŁKS-u (II połowa): Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Oskar Koprowski, Marcin Flis, Mateusz Bąkowicz, Jędrzej Zając, Mieszko Lorenc, Engjëll Hoti, Antoni Młynarczyk, Oliwier Sławiński (73, Jan Kuźma), Nelson Balongo.