Wygrana po meczu walki! ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 1:0

W niedzielne popołudnie piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali u siebie na stadionie im. Władysława Króla ze Stalą Rzeszów 1:0. Dla ełkaesiaków jest to ważna wygrana w kontekście utrzymaniu dystansu nad zespołami ze strefy barażowej. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Władysław Ochrończuk. 

Spotkanie rozpoczęło się od odważnych ataków obu drużyn. Stal pressowała łodzian, jednak ci radzili sobie z tym i nie dawali się tym wybić z rytmu. Ełkaesiacy próbowali zaskoczyć Krzysztofa Bąkowskiego ze stałych fragmentów gry, a konkretniej z rzutów rożnych. Pirulo chciał zaskoczyć golkipera gości, wkręcając futbolówkę bezpośrednio do bramki, lecz bramkarz rywali nie nabrał się na to. Biało-czerwono-biali grali coraz pewniej. Bliski przełamania statusu quo był Nelson Balongo, który po sprytnym odbierze piłki w polu karnym Stalowców oddał strzał, ale piłka minęła słupek o parę centymetrów. Ostatni kwadrans pierwszej połowy był już nieco szarpany, a żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej szansy.

Początek drugiej połowy zaczął się od fantastycznego odbioru Nelsona Balongo, który stanął oko w oko z bramkarzem oraz przed szansą strzelania swojej pierwszej bramki w brawach ŁKS-u. Niestety Belg trafił w jedynie bramkarza. W 62. minucie trener Kazimierz Moskal dokonał podwójnej zmiany, wprowadzając Stipe Juricia oraz debiutującego w koszulce z przeplatanką na piersi Macieja Śliwę z myślą, aby rozruszać atak łodzian. To jednak wraz z upływem czasu nie procentowało, „Rycerzom Wiosny” brakowało dokładności w ostatnim podaniu. Podopieczni Kazimierza Moskala jednak się nie poddawali i tak po rzucie rożnym, wywalczonym przez Piotra Janczukowicza, który wszedł cztery minuty wcześniej na boisko ełkaesiacy zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Do bezpańskiej piłki doszedł Władysław Ochrończuk, zdobywający tym samym swoją pierwszą bramkę w barwach ŁKS-u.

ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 1:0 (0:0)
Bramki: Ochrończuk 90+1′

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski (C), Adam Marciniak, Milan Spremo – Michał Mokrzycki (Piotr Janczukowicz 88′), Michał Trąbka (Władysław Ochrończuk 72′), Mateusz Kowalczyk – Pirulo, Nelson Balongo (Stipe Jurić 62′), Bartosz Szeliga (Maciej Śliwa 62′). 

Stal Rzeszów: Krzysztof Bąkowski – Ramil Mustafajew (Kacper Sadłocha 78′), Krzysztof Danielewicz (Dawid Olejarka 64′), Bartłomiej Poczobut, Andreja Prokić, Dominik Marczuk (Kacper Piątek 90+2), Łukasz Góra, Piotr Głowacki (C), Bartosz Wolski, Damian Michalik (Wiktor Kłos 64′), Paweł Oleksy.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport