Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Pierwsze majowe zwycięstwo? Zapowiedź meczu z Puszczą Niepołomice

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego nie mają już miejsca na żadną kalkulację. Dwa majowe mecze przyniosły „Rycerzom Wiosny” zaledwie punkt, co stara się wykorzystać goniąca ełkaesiaków konkurencja. W niedzielę łodzianie muszą więc zainkasować trzy punkty, o które jednak nie będzie łatwo.

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego podejdą do niedzielnego meczu będąc na fali nieco gorszych wyników. Ełkaesiacy nie wygrali od trzech spotkań, co nie pomaga im w walce o awans do ekstraklasy. W niedzielę „Rycerze Wiosny” muszą więc pokazać, że ostatnia zniżka formy jest jedynie małym wypadkiem przy pracy, a biało-czerwono-biali zażegnali już swoje problemy.

Gospodarze niedzielnego pojedynku nie notują w ostatnim czasie najlepszej serii. Sześć kolejnych spotkań bez strzelonej bramki może podziałać na niepołomiczan jako dodatkowy motywator do jeszcze lepszej gry, choć może okazać się również powodem do boiskowej frustracji. Nie zmienia to jednak faktu, że Puszcza Niepołomice jest niewygodnym i bardzo nieprzewidywalnym rywalem.

Pierwszy gwizdek meczu Puszczy Niepołomice z Łódzkim Klubem Sportowym wybrzmi punktualnie o godzinie 19:30.

Wypowiedzi przed meczem

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS):Tak naprawdę analizując wszystkie mecze odkąd tutaj jestem to w pełni zasłużenie przegraliśmy jedno spotkanie, w Rzeszowie. Żadnego z tych spotkań z przebiegu gry nie powinniśmy przegrać, więc nie chciałbym tutaj odnosić się do… bo zawodnicy wychodzą, na pewno chcą wygrywać i  tak samo my jako sztab i tutaj nie szukałbym nie wiadomo gdzieś tam jakiegoś drugiego dna w tym wszystkim, tylko tak jak powiedziałem, tych sytuacji trochę stwarzamy, ale nie wykorzystujemy ich.

Jewhen Radionow (napastnik Puszczy): – Bardzo ciepło wspominam Łódź, jestem bardzo związany z tym miejscem, a przede wszystkim z kibicami. Mieliśmy, można powiedzieć, metafizyczną więź. Wiele emocji, które przeżyłem tak po prostu nie znikną. Ciężko powiedzieć jak się czuje, pewnie będzie dziwnie. Sentyment do Łódzkiego Klubu Sportowego będzie zawsze, ale teraz jestem w innym miejscu i zrobię to co do mnie należy. Tak samo jak zawsze.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 29. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Zespół Ireneusza Mamrota pojedzie do Niepołomic bez kontuzjowanych Samu Corrala oraz Piotra Janczukowicza. Pod znakiem zapytania występ jeszcze jednego zawodnika, ale na konferencji prasowej trener ełkaesiaków nie zdradził jego nazwiska.

Puszcza przystąpi do spotkania z ŁKS bez wykartkowanego, Konrada Stępnia. 

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Puszczą Niepołomice będzie transmitowane bez komentarza na platformie IPLA.TVPoczątek transmisji od 19:30.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Asystenci: Katarzyna Wójs, Krystian Mucha

Sędzia techniczny: Paweł Kukla

Przewidywane składy

Puszcza: Gabriel Kobylak – Michał Mikołajczyk, Michał Czarny, Ivan Hladik, Marcel Pięczek – Michał Rakoczy, Hubert Tomalski, Marcin Stefanik, Kacper Cichoń, Karol Knap – Jewhen Radionow.

ŁKS: Dawid Arndt – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros Gracia, Adam Marciniak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez – Tomasz Nawotka, Michał Trąbka, Pirulo – Ricardinho.

Przeczytaj więcej o meczu Puszcza – ŁKS

Ireneusz Mamrot przed meczem z Puszczą

Sytuacja kadrowa przed meczem z Puszczą

O rywalu…Puszcza Niepołomice

Obsada sędziowska meczu Puszcza – ŁKS

Raport kartkowy przed meczem Puszcza – ŁKS

Historia meczów Puszcza – ŁKS

Jewhen Radionow przed meczem Puszcza – ŁKS

Zapowiedź 30. kolejki Fortuna 1. ligi

Czarna seria Puszczy Niepołomice

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport