Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Mieszko Lorenc zgłoszony do rozgrywek I Ligi!

Jak poinformował portal 90minut.pl Mieszko Lorenc został zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Młody obrońca jest podstawowym zawodnikiem III-ligowych rezerw ŁKS-u, a uwzględenienie go w kadrze na I Ligę może być odpowiedzią na problemy kadrowe „Rycerzy Wiosny”.

Obrońca dołączył do Łódzkiego Klubu Sportowego w sezonie 2019/20 z rezerw Legii Warszawa. W Łodzi grał w rezerwach ŁKS-u i wraz z nimi wywalczył awans do III Ligi. W bieżącym sezonie rozegrał 2 spotkania, w trakcie których strzelił jedną bramkę.

W obliczu kontuzji Nacho Monsalve Macieja Dąbrowskiego, Mieszko wydaje się być odpowiedzią trenera Kibu Vicuñi na aktualne problemy z obsadzeniem pozycji środkowego obrońcy. W tym momencie jako stopera może wystawić Adama MarciniakaMaksymiliana Rozwandowicza i Jakuba Tosika (występował na tej pozycji w trakcie okresu przygotowawczego). Do rozgrywek Fortuna 1. Ligi wciąż nie został zgłoszony Jan Sobociński, zatem sięgnięcie po utalentowanego młodzieżowca może oznaczać, że pojawi się w kadrze zespołu na najbliższe spotkania.