Sokół skrócił wypożyczenie Dampca

Maciej Dampc nie będzie dłużej występował w Sokole Ostróda. Drugoligowiec skrócił po jednej rundzie wypożyczenie i stoper wróci do Łódzkiego Klubu Sportowego.

25-latek od momentu dołączenia do klubu z alei Unii w 2019 roku, nie potrafił się przebić i nie zaliczył nawet debiutu w pierwszym zespole. Były gracz Bytovii Bytów załapał się tylko pięciokrotnie do kadry meczowej łodzian – jeszcze za kadencji Kazimierza Moskala. Miało to miejsce w ekstraklasowych potyczkach z Górnikiem Zabrze, Rakowem Częstochowa, Śląskiem Wrocław, Lechem Poznań oraz w pucharowym spotkaniu z Górnikiem. Dampc nie sprawdził się także w niższych ligach na wypożyczeniach. Wiosną 2020 roku zaliczył tylko trzy występy w GKS-ie Katowice, a w rundzie jesiennej tego sezonu zagrał w siedmiu spotkaniach Sokoła Ostróda. Tam się nie miał najwyższych not i w ostatnich dziewięciu spotkaniach ligowych nie pojawił się na placu gry.

Teraz Dampc wraca do ŁKS-u, ale czy na długo? Wydaje się, że nie, bo lewonożny obrońca nie ma większych szans na grę w zespole Wojciecha Stawowego. Jego umowa jest ważna do końca tego sezonu i jeśli zostanie w Łodzi to najprawdopodobniej czekają go występy w rezerwach. Niewykluczone jest też kolejne wypożyczenie lub wcześniejsze rozwiązanie umowy.