Piłka Nożna

Skromne zwycięstwo w drugim sparingu! ŁKS – Stal Mielec 1:0

Po dość nudnym meczu ŁKS pokonał beniaminka ekstraklasy Stal Mielec 1:0. Tym samym Rycerze Wiosny zakończyli obóz przygotowawczy w Woli Chorzelowskiej.

Drugi sobotni sparing przyniósł nam kolejny nieoficjalny debiut w biało-czerwono-białych barwach. Po Piotrze Gryszkiewiczu i Michale Kocie przyszedł czas na Kelechukwu Ebenezera Ibe-Tortiego. Nigeryjczyk jednak nie może zaliczyć swojego debiutu do tych wyśmienitych.
Co ciekawe – podczas sparingu, w barwach Stali, wystąpił były zawodnik ŁKS-u – Lukas Bielak.

Już od początku meczu to Stal rozpoczęła swoją dominacje. Mielczanie byli w stanie stłamsić ełkaesiaków, zmuszając ich do prostych błędów.

Co jednak ciekawe, pierwszą okazję do zdobycia bramki miał ŁKS. Dokładniej rzecz ujmując Jakub Wróbel, który dostał piłkę na sam na sam wprost od Antonio Domingueza. Napastnik ŁKS-u w tej sytuacji pomylił się jednak dość zdecydowanie i posłał piłkę ponad piłko łap.

Aż do 32 minuty w meczu nie działo się raczej zbyt wiele. Stal stłamsiła Rycerzy Wiosny i spokojnie kontrolowała mecz. Wspomniana 35 minuta przyniosła jednak bramkę dla ŁKS-u. Akcja rozpoczęła się od agresywnego odbioru piłki w wykonaniu Przemysława Sajdaka. Piłka wylądowała w polu karnym Stali, dokładnie pod nogami Jakuba Wróbla, a ten piętką oddał do Sajdaka. Młody pomocnik oddał strzał po długim słupku i otworzył wynik spotkania.

Po pierwszej połowie więc Rycerze Wiosny prowadzili z beniaminkiem ekstraklasy 1:0. Wynik tej części gry mógł jednak być zupełnie innych, gdyby zawodnicy obu zespołów strzelali nieco celniej.

Druga połowa była właściwie bardziej bezbarwna niż ta pierwsza. Ełkaesiacy podeszli do drugiej części gry spokojniej i odpowiedzialnej, a ich rywale postawili na ogrywanie młodzieży.

Jedyne co warto odnotować z drugiej połowy, to kontuzja Przemysława Sajdaka. Nie wiadomo jeszcze co stało się z młodym pomocnikiem, jednak z boiska schodził z wielkim trudem.

Porażka 2:4 i zwycięstwo 1:0 – tak prezentuje się bilans dzisiejszych sparingów piłkarzy ŁKS-u. Kolejnym testem będzie środowy mecz z KKS-em Kalisz. A za nieco ponad tydzień pierwszy akt nowego sezonu – mecz ze Śląskiem Wrocław w ramach Totolotek Pucharu Polski.

ŁKS Łódź – Stal Mielec 1:0 (1:0)
Bramki: Sajdak 32′

ŁKS: Malarz (K) – Grzesik, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Rozwandowicz, Sajdak (75′ Tazbir), Dominguez – Kelechukwu, Wróbel, Trąbka