Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Rywal pod lupą: Stomil Olsztyn

Powiedzieć, że w Stomilu Olsztyn w ostatnim czasie zmieniło się sporo, to jak nie powiedzieć nic. Względem ostatniej ligowej potyczki z ŁKS-em „Duma Warmii” jest zdecydowanie innym zespołem, który bieżący sezon rozpoczął sporym falstarem.

Spore przebudowanie latem

Lato w Olsztynie było naprawdę intensywne, przede wszystkim w aspekcie przeróżnych zmian. Najważniejszą z nich była roszada w fotelu prezesa klubu – Grzegorza Lecha w połowie lipca zastąpił Łukasz Puciłowski. To przyniosło za sobą weryfikacje polityki kadrowej Stomilu, co z kolei spowodowało sporą ilość pożegnań – Stomil opuściło 18 piłkarzy, w tym m.in. Wojciech Łuczak, z czego znaczna większość z nich trafiła do klubów z niższych lig.

W ich miejsce w Olsztynie pojawiło się aż 19 nowych twarzy. Wśród nich znalazł się również były piłkarz Łódzkiego Klubu Sportowego – Maciej Dampc.

Stabilizacja głównym celem

Po licznych zmianach kadrowych i organizacyjnych głównym celem Stomilu ma być stabilizacja. Brak awansu czy strefy barażowej nikogo w Olsztynie nie rozczaruje, bowiem „Duma Warmii” na się przede wszystkim utrzymać i zaznać spokoju. Ma to być pierwszy krok do poprawy sytuacji w klubie i w dłuższej perspektywie czasu do odbudowy piłki na Warmii.

Trener z pierwszoligowym doświadczeniem

Kolejną ze zmian, które latem zaszły w Stomilu była roszada na ławce trenerskiej. Adama Majewskiego, który przeniósł się do Stali Mielec, zastąpił Adrian Stawski. Nowy szkoleniowiec olsztynian 1. oraz 2. ligę zna na wylot. Przez ponad 3 lata Stawski pracował bowiem w Bytovii Bytów, z którą spadł na trzeci poziom rozgrywkowy.

Z ŁKS-em na remis

Z Łódzkim Klubem Sportowym nowy trener Stomilu grał dwukrotnie. Bilans tych spotkań układa się remisowo – w Łodzi Bytovia wygrała 3:2, z kolei w Bytowie wynikiem 2:0 lepsi okazali się „Rycerze Wiosny”. Za ełkaesiakami przemawia więc również bilans bramkowy, który wynosi +1.

Fatalny początek sezonu

Po pięciu pierwszych kolejkach sezonu Stomil nie zdobył żadnego punktu. To spowodowało, że „Duma Warmii” plasuje się na szarym końcu pierwszoligowej tabeli. Trzeba jednak zaznaczyć, że w żadnym z rozegranych spotkań olsztynianie nie byli znacznie gorsi od rywali. z Arką Gdynia przegrali po golu w doliczonym czasie gry, z kolei Korona Kielce trafiła jedynie z rzutu karnego.

fot. Stomil Olsztyn


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119