Rywal pod lupą: Puszcza Niepołomice

W środę na stanowisku pierwszego trenera Łódzkiego Klubu Sportowego swój ponowny debiut zaliczy stary-nowy trener – Marcin Pogorzała. Ełkaesiakom przyjdzie się zmierzyć na Stadionie Króla z Puszczą Niepołomice. W naszej stałej rubryce przedstawiamy sylwetkę niepołomiczan.

Nie wdać się w walkę o utrzymanie

Od momentu, kiedy w sezonie 2017/18 Puszcza była beniaminkiem I Ligi, w kolejnych latach bez problemów zajmowała bezpieczne miejsce w środku tabeli (w sezonie 2019/20 ocierając się nawet o baraże o Ekstraklasę). Mimo tego, że poprzedni sezon niepołomiczanie kończyli bliżej dołu tabeli, a w tym sezonie również nie mają jeszcze dużej przewagi nad strefą spadkową, tak klub ten można byłoby podsumować jednym słowem – stabilizacja. Najlepiej świadczy o tym fakt, że trener tego zespołu, Tomasz Tułacz, pracuje w nim od sierpnia 2015 roku, będąc architektem awansu do Fortuna 1. Ligi i spokojnego bytu Puszczy na zapleczu Ekstraklasy.

Na początku wiosny najważniejszym zadaniem niepołomiczan jest utrzymanie przewagi nad strefą spadkową. W tym momencie pięć punktów dzieli ich od 16. Stomilu Olsztyn, który również ma jeden mecz zaległy. Pierwszy mecz o punkty w 2022 roku ostatecznie poszedł po myśli zespołu trenera Tułacza, kiedy wygrali 1:0 z Resovią po rzucie karnym w 81. minucie. Kolejny mecz nie był już tak udany – w niedzielę spotkali się z najlepszym zespołem I Ligi, Miedzią Legnica, ponosząc bolesną porażkę 1:3.

Fot. Puszcza Niepołomice

Zimowe wzmocnienia defensywy

W trakcie przerwy między rundami, działacze Puszczy postanowili wzmocnić swój skład. Postawiono mocno na wzmocnienie środka obrony doświadczonymi stoperami – Kamilem Kościelnym (Stal Mielec) oraz Łukaszem Sołowiejem (GKS Tychy). Nie zapomniano także o ofensywie, bo nowym podstawowym napastnikiem niepołomiczan stał się Rok Kidrić (słoweńskie NK Aluminij), a ławkę wzmocnił Łukasz Wroński (pozyskany po wycofaniu się z rozgrywek przez GKS Bełchatów). Zakontraktowano także na stałe wypożyczonego z Widzewa lewego obrońcę, Marcela Pięczka, a także ściągnięto rezerwowego bramkarza – Kewina Komara (GKS Bełchatów).

Z klubem pożegnało się także kilku zawodników. Stoper Ivan Hladik (pamiętany przez kibiców ŁKS-u po jesiennym starciu z Puszczą) odszedł do trzecioligowej Stali Stalowa Wola, zaś Diego Bardancą rozwiązano kontrakt jeszcze w listopadzie. Z wypożyczenia wrócił do Cracovii Ołeksij Dytiatjew, a kilku młodych zawodników zostało wysłanych na pół sezonu do klubów z niższych lig.

Fot. Przemysław Karolczuk/400mm.pl

Pojedynek dwóch równych ofensyw

Coś co wydawałoby się przed sezonem absurdalne, stało się faktem. W środę Łódzki Klub Sportowy podejdzie do meczu z Puszczą Niepołomice mając dokładnie tyle samo bramek strzelonych co zespół z małopolski. Niepołomiczanie w 21 spotkaniach zanotowali również tylko 23 bramki, za to gorzej prezentuje się ich bilans bramek straconych – 31 do 20 ŁKS-u.

Najgroźniejszym strzelcem Puszczy jest prawy obrońca, Erik Cikos, który wykonuje rzuty karne. Wśród najlepszych strzelców niepołomiczan są także Szymon Kobusiński (4 gole) oraz Piotr Mroziński (3 bramki). Obrońcy biało-czerwono-białych będą musieli uważać także na Emile Thiakane, który na swoim koncie ma nie tylko dwie bramki, ale i cztery asysty, co na spółkę z Cikosem stanowi najlepszy wynik w punktacji kanadyjskiej tej drużyny. Dobre ostatnie podanie ma także Marcel Pięczek, który zanotował w tym sezonie trzy asysty, a także dołożył do tego jedną bramkę.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0