Rygaard i Janczukowicz zadebiutowali w ŁKS-ie

Podczas wtorkowego spotkania Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego zadebiutowało dwóch zawodników. Szansę od Wojciecha Stawowego otrzymali Mikkel Rygaard i Piotr Janczukowicz.

Obaj piłkarze pojawili się w wyjściowym składzie biało-czerwono-białych i rozegrali pełne 90 minut. Duńczyk pokazał się łódzkiej publiczności z bardzo dobrej strony, kilkukrotnie ogrywając rywali niekonwencjonalnymi zagraniami. W drugiej połowie 30-latek oddał groźny strzał, lecz poradził sobie z nim bramkarz stołecznego klubu.

Mecz z Legią na długo zapamięta Piotr Janczukowicz, który zdobył w debiucie swoją pierwszą bramkę dla ŁKS, ale o jego wyczynie opowiemy w osobnym artykule.

Ważnym wydarzeniem wtorkowego spotkania był także ponowny „debiut” Adam Marciniaka. Doświadczony obrońca przywdział koszulkę z przeplatanką na piersi po raz pierwszy w oficjalnym meczu od 29 listopada 2008 roku. 

Z szerokiej kadry pierwszego zespołu Łódzkiego Klubu Sportowego na oficjalny debiut czekają jeszcze: Aleksander Bobek, Michał Kot, Mateusz Bąkowicz, Tomasz Górecki, Piotr Tazbir, Mieszko Lorenc, Artur Sójka, Marcel Wszołek, Ricardinho, Maciej Dampc oraz Dariusz Gmosiński.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport