Piłka NożnaRezerwyTransfery

Sójka odejdzie z ŁKS po wygaśnięciu kontraktu

Artur Sójka nie będzie reprezentował Łódzkiego Klubu Sportowego w przyszłym sezonie. Jego umowa, która wygasa 30 czerwca nie zostanie przedłużona, co potwierdził w rozmowie z ŁKSFANS, dyrektor sportowy biało-czerwono-białych, Janusz Dziedzic.

21-latek występował z przeplatanką na piersi od 2017 roku, kiedy to zamienił Mazovię Tomaszów Mazowiecki na Łódzki Klub Sportowy. W latach 2019-2021 Sójka był zawodnikiem pierwszego zespołu „Rycerzy Wiosny”, ale nie doczekał się oficjalnego debiutu. Poprzednie rozgrywki spędził w drużynie rezerw, gdzie był podstawowym zawodnikiem środka pola. W 30 spotkania III ligi, zdobył cztery bramki i zanotował tyle samo asyst.

Początkowo gracz miał podpisać nowy kontrakt i zostać w drużynie rezerw na przyszły sezon, ale ostatecznie do tego nie dojdzie i Sójka będzie kontynuował swoją karierę w innym miejscu. Jego obecna umowa z ŁKS-em wygasa już za kilka dni, bo 30 czerwca.

• Pojawiła się jakaś oferta dla Artura. Po rozmowie ze sztabem drugiego zespołu uznaliśmy, że na ten moment to będzie najlepsze rozwiązanie dla tego zawodnika. Czekamy na finalizację tego – powiedział Dziedzic.