„Rycerze Wiosny” wracają do treningów!

Wicelider Fortuna I ligi w najbliższy poniedziałek wznowi przygotowania do rundy wiosennej. Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w pierwszy dzień przejdą testy antygenowe oraz spotkają się na zajęciach szkoleniowych na zielonej murawie. 

Ełkaesiacy mają za sobą długą czterotygodniową przerwę, a więc będą wprowadzani w rytm treningowy powoli. Po poniedziałkowych testach antygenowych, odprawie i treningu na murawie, we wtorek i w środę zespół czekają badania wydolnościowe, które pomogą sztabowi w doborze odpowiednich obciążeń treningowych. W czwartek i w sobotę zaplanowano po jednym treningu na boisku, a w piątek nasi piłkarze będą trenować dwa razy dziennie (siłownia + boisko). Niedziela będzie dniem wolnym.

Od pierwszego dnia przygotowań w klubie mają stawić się nowi zawodnicy. Mikkel Rygaard, Piotr Janczukowicz i powracający do klubu po 12 latach Adam Marciniak mają za zadanie pomóc zespołowi w wywalczeniu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Do 22 stycznia piłkarze z alei Unii będą przygotowywać się na własnych obiektach. W nocy z 22 na 23 stycznia drużyna wyleci na zgrupowanie do tureckiego Side. Tam łodzianie spędzą nieco ponad dwa tygodnie.

Początkowo podopieczni Wojciecha Stawowego mieli rozegrać przed wylotem jeden mecz kontrolny z Polonią Warszawa, ale jak się dowiedzieliśmy pierwszy sparing zespół rozegra dopiero w Turcji. W planie zgrupowania w Side są trzy sparingi. Z klubem ze stolicy najprawdopodobniej ŁKS zagra 19.02 lub 21.02. Przeciwko „Czarnym Koszulom” wystąpią piłkarze, którzy nie załapią się do kadry meczowej na starcie z GKS-em Tychy. 

Plan przygotowań w pierwszym tygodniu: 

Poniedziałek – testy antygentowe, odprawa, zajęcia szkoleniowe
Wtorek, środa – badania wydolnościowe i siłowe
Czwartek, sobota – trening na boisku
Piątek – siłownia + trening na boisku