Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Rozpoczął się powrót na ekstraklasowe boiska!

W poniedziałek 20 kwietnia rozpoczęła się droga do powrotu na ligowe boiska. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem PKO BP Ekstraklasa wróci już pod koniec maja!

W rozmowie z portalem Weszło profesor Krzysztof Pawlaczyk, który znajduje się w specjalnym zespole zajmującym się medycznym aspektem wznowienia rozgrywek udzielił kilku informacji, które z całą pewnością zaciekawią piłkarskich kibiców!

Jak zdradził Pawlaczyk pierwszym z etapów powrotu do ligowej normalności było wytypowanie przez każdy z klubów 50 osób niezbędnych do odbycia spotkania. W tych grupach znaleźli się oczywiście piłkarze i sztab szkoleniowy, ale również pracownicy klubu.

20 kwietnia weszliśmy na kolejny etap – treningi indywidualne każdego z zawodników w domowych warunkach. Po upływie 14 dni od rozpoczęcia tego etapu każda osoba z pięćdziesięcionazwiskowej listy zostanie poddana badaniom na koronawirusa, za które zapłaci PZPN.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z zakładanym planem już 25-27 kwietnia zawodnicy powrócą do treningów na boisku. Te jednak wciąż mają być indywidualne. Powrót do zajęć całą drużyną planowany jest na okres 10-20 maja.

Pierwsze spotkania planowane są na przełom maja i czerwca. Mniej więcej w jednym czasie do gry ma wrócić Puchar Polski, Ekstraklasa, ale również I oraz II liga!

Wiele wskazuje na to, iż pierwsze spotkania PKO BP Ekstraklasy odbędą się już 30 maja. Jeżeli taki scenariusz się sprawdzi, sezon miałby trwać do połowy lipca. Wciąż nie jest jednak znane rozwiązanie kwestii wygasających 30 czerwca kontraktów niektórych zawodników.