Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Znamy datę powrotu Ekstraklasy!

9 marca po raz ostatni kibice piłkarscy w naszym kraju mogli emocjonować się spotkaniem PKO BP Ekstraklasy. Wiele wskazuje na to, że najwyższa liga piłkarska w naszym kraju powróci do rozgrywek już pod koniec maja!

Mateusz Miga na łamach sport.tvp.pl poinformował o planie powrotu do rozgrywek piłkarskich. Według obecnych ustaleń 25 maja miałyby zostać rozegrane ćwierćfinały Totolotek Pucharu Polski, a pięć dni później na boiska wybiegliby piłkarze Ekstraklasy.

Wszystkie mecze mają jednak odbywać się bez udziału publiczności. Wznowienie sezonu pod koniec maja oznacza jednak, iż nie sezonu nie uda dokończyć się do końca czerwca, a najwcześniej 19 lipca.

Oczywiście podane terminy nie są datami pewnymi. Wszystko zależy od decyzji, które podejmować będzie w najbliższych dniach Rząd.

Wkrótce zespoły Ekstraklasy mają wrócić do trenowania. Najpierw w małych grupach, a po pewnym czasie już całym zespołem.Warto nadmienić, iż do treningów powróciła już Wisła Płock, jednak „Nafciarze” odbywają obecnie zajęcia w dwuosobowych grupach.