NewsPiłka Nożna

Robert Graf wiceprezesem ds. sportowych ŁKS

Ważna zmiana w strukturze sportowej Łódzkiego Klubu Sportowego. Robert Grafa został wiceprezesem ds. sportowych. Graf, mający bogate doświadczenie związane z sukcesami w Warcie Poznań i Rakowie Częstochowa, dołącza do zespołu ŁKS-u, widząc w klubie nie tylko jego historyczne znaczenie, lecz także niewykorzystany potencjał.

– Dlaczego przyjąłem propozycję Łódzkiego Klubu Sportowego? Wpływ na to miała nie tylko historia klubu. Cały czas uważam, że jest tutaj niewykorzystany potencjał. Lubię wyzwania i to uważam za jedno z największych – mówi Robert Graf.

W przeszłości był mocno związany z futbolem młodzieżowym. Pracował w Śląsku Wrocław w roli trenera grup młodzieżowych oraz w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej, współpracował też m.in. przy projekcie Grassroots, był menadżerem Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk oraz dyrektorem wykonawczym AMP GOOL.

– Żeby mówić o konkretnej strategii, muszę lepiej poznać klub od środka. Chcę najpierw poznać dokładnie struktury ŁKS-u i ludzi, którzy za nie odpowiadają – zarówno tych, którzy podejmują decyzję, jak i tych, którzy wykonują codzienną pracę. Dopiero na tej podstawie będą mógł zdecydować, co jest w danej chwili najważniejsze – wyjaśnia nowy wiceprezes ds. sportowych ŁKS-u.

Graf w swojej karierze osiągnął wiele sukcesów, będąc m.in. dyrektorem sportowym Olimpii Grudziądz, Warty Poznań i Rakowa Częstochowa. Jego działania przyczyniły się do awansu klubów do najwyższych lig oraz zdobycia istotnych trofeów. Teraz skupia się na przyszłości ŁKS-u, zaznaczając, że pomimo braku wpływu na aktualny sezon, konieczne jest intensywne przygotowanie się do kolejnych wyzwań.

– W klubie sportowym zawsze najważniejszy będzie wynik sportowy, na który w tym sezonie nie mamy już wielkiego wpływu. Dlatego już teraz należy bardzo intensywnie rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Są cele krótkoterminowe, średnio- i długoterminowe. Te pierwsze można już założyć, natomiast o pozostałych będziemy rozmawiać później – dodaje Robert Graf.