Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Plan przygotowań do inauguracji piłkarskiej wiosny

To jest ten tydzień! Wracają rozgrywki Fortuna 1. Ligi, więc i piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zainaugurują wiosenną część ligowych zmagań. Ełkaesiacy rozpoczną granie w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju. Przygotowania „Rycerze Wiosny” rozpoczęli w poniedziałek.

Zimowy okres przygotowawczy w Łódzkim Klubie Sportowym trwał 42 dni. Najważniejsza faza rozpoczęła się jednak w poniedziałek – to właśnie ten mikrocykl treningowy zakończony zostanie ligowym spotkaniem. Kibiców cieszyć mogą przede wszystkim głosy z szatni. Drużyna czuje się jednością, a jesienna plaga kontuzji jest już jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem. Czas pokazać więc siłę „Rycerzy Wiosny”!

Kibu Vicuña (trener ŁKS-u): Wykonaliśmy całą pracę, którą mieliśmy zaplanowaną do tego momentu. Od poniedziałku zajmujemy się wymiarem strategicznym, czyli tym, jak mamy zagrać w starciu z GKS-em Jastrzębie zarówno jeśli chodzi o fazę defensywną, jak i ofensywną.

Czas na szlifowanie ostatnich elementów ełkaesiacy będą mieć do piątku. Już w sobotę 26 lutego biało-czerwono-biali rozpoczną piłkarską wiosnę meczem z GKS-em Jastrzębie.

Przygotowania drużyna rozpoczęła intensywnym poniedziałkiem. Po porannych zajęciach na siłowni i popołudniowym treningu na boisku, odbyło się tradycyjne szkolenie z przepisów gry, w trakcie którego naszym piłkarzom raz jeszcze przypomniano o wszystkich szczegółach dotyczących zawodów organizowanych przez PZPN w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

W kolejnych dniach napięcie przed ligową premierą będzie rosnąć. Ełkaesiacy mają w planach cztery treningi –  po jednym we wtorek, środę, czwartek i piątek. Tego ostatniego dnia po treningu i obiedzie, ełkaesiacy wyruszą na Śląsk. Na sobotnie przedpołudnie zaplanowano rozruch, natomiast wieczorem o godz. 20.30 rozpocznie się wyjazdowy mecz z GKS-em Jastrzębie.