Koszykówka

Po dwudzieste ligowe zwycięsto! Koszykarze grają z Trójką

Koszykarze wchodzą w ostateczną fazę sezonu zasadniczego 2 ligi. Do rozegrania zostało zaledwie sześć spotkań, a najbliższe odbędzie się już w środę w Zatoce Sportu. Ełkaesiacy chcą zgarnąć w nim pełną pulę i dopisać do swojego dorobku dwudzieste zwycięstwo w tym sezonie.

W niedzielę ełkaesiacy pokonali na wyjeździe MUKS Piaseczni 99:73, a na parkiecie brylowali głównie młodzi zawodnicy. Wiele wskazuje na to, że również w środę spodziewać możemy się większej ilości minut rozegranych przez ełkaesiacką młodzież.

Trójka Żyrardów z pozoru nie jest rywalem, który może sprawić koszykarzom ŁKS-u kłopoty. Żyrardowianie plasują się dopiero na 11 miejscu w tabeli, a w bieżących rozgrywkach dwa razy częściej przegrywają, niż wygrywają. W delegacji smak zwycięstwa najbliżsi rywale ełkaesiaków zaznali zaledwie trzykrotnie. I to właśnie z takimi rywalami ogrywać powinni się młodzi gracze, choć również trzeba do takich spotkań podchodzić z szacunkiem.

Pokonanie Trójki będzie dla ełkaesiaków 20 zwycięstwem w tym sezonie. Żeby tego dokonać, trzeba najpierw rozegrać dobre 40 minut, które dostarczy kibicom dobrych wrażeń. Początek potyczki ŁKS-u Coolpack z Trójką Żyrardów zaplanowano na środę, 23 lutego o godzinie 18:00. Transmisję przeprowadzi TV Toya.