Koszykówka

Podtrzymać zwycięską passę. Zapowiedź meczu z AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańska

Koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego są w formie. Do kolejnej kolejki 1. Ligi łodzianki przystępują z serią trzech zwycięstw z rzędu, w tym z dwiema drużynami z górnej części tabeli. W niedzielę przyjdzie im zmierzyć się, tym razem na wyjeździe, z kolejnymi rywalkami walczącymi o czołowe lokaty w tabeli – AZS Szkoła Gortata Politechniki Gdańskiej.

Ełkaesianki w tym roku mogą pochwalić się dobrą formą – na siedem spotkań wygrały pięć, dzięki czemu znajdują się w o wiele lepszej sytuacji ligowej, niż kilka miesięcy temu. Do jutrzejszego spotkania podopieczne trenera Szczepaniaka podchodzą z passą trzech zwycięskich meczów z rzędu (w tym dwa z rywalkami z górnej połowy tabeli). Ich dobra postawa na pierwszoligowych parkietach znajduje przełożenie na tabelę – w tym momencie co prawda biało-czerwono-białe zajmują 11. lokatę, ale mają o dwa spotkania rozegrane mniej niż sąsiadujące z nimi w klasyfikacji zespoły. Ich sytuację dobrze pokazują punkty – łodzianki mają ich na koncie 26, zaś zajmujący 8. miejsce AZS Uniwersytet Gdański ma ich 30.

Dzisiejsze rywalki ełkaesianek – AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – zajmuje aktualnie 4. lokatę w tabeli grupy A 1. Ligi. Na ostatnich pięć spotkań gdańszczanki wygrały trzy, choć warto zwrócić uwagę, że przegrywały z drużynami, które pokonywały biało-czerwono-białe (Agapit Olsztyn, Basket 25 Bydgoszcz). Podobnie, jak ŁKS, zespół z Gdańska w dużej mierze złożony jest o młode koszykarki, wspierane przez dwie doświadczone zawodniczki.

Mecz zostanie rozegrany w niedzielę w Gdańsku. Pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 13:00.

Fot. Walendi Photo