Ricardinho powrócił do treningów z drużyną!

Początek tygodnia przyniósł nam dobrą informację – Łódzki Klub Sportowy ogłosił, że Ricardinho powrócił do treningów z resztą zespołu. Brazylijski snajper stracił kilka tygodni po kontuzji doznanej w trakcie okresu przygotowawczego.

Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego nie mieli okazji oglądać Ricardinho zbyt długo na żywo w trakcie przygotowań do niedawno zainaugurowanego sezonu. Brazylijski snajper dołączył do reszty drużyny w trakcie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej, gdzie pojawił się na boisku podczas dwóch sparingów. Następnie po powrocie do Łodzi spędził 30 minut na murawie w meczu kontrolnym z KKS-em Kalisz, po czym w następnym, z Koroną Kielce, jedynie 8, ze względu na uraz, jaki doznał w trakcie gry.

Przez ostatnich kilka tygodni Ricardinho trenował indywidualnie i ominęły go dwie pierwsze kolejki Fortuna 1. Ligi. Dzisiaj otrzymaliśmy jednak dobrą wiadomość – Brazylijczyk wrócił do ćwiczeń z zespołem. Jak wspominał trener Vicuña przed starciem ze Skrą, prawdopodobnie doświadczony napastnik znajdzie się w 20-ce meczowej na spotkanie z GKS-em Jastrzębie w przyszłą środę.

Poza grą znajdują się wciąż Samu CorralAntonio Dominguez Kamil Dankowski. Hiszpański napastnik, mimo możliwości trenowania z drużyną, wciąż nie jest w pełni gotowy do powrotu na boisko. Jego rodak, Antonio, leczący kontuzję po meczu z GKS-em Tychy, powinien wrócić na murawę szybciej, bo w ciągu najbliższych kilku tygodni. Najdłużej będziemy czekać na powrót Kamila Dankowskiego, który aktualnie przechodzi rehabilitację po operacji kolana.

Fot. ŁKS Łódź