100. meczów Macieja Wolskiego w barwach ŁKS!

Sobotnie starcie z Górnikiem Łęczna było wyjątkowe dla jednego z jego cichych bohaterów. Swój setny mecz w biało-czerwono-białych barwach rozegrał wczoraj Maciej Wolski! 

Maciej Wolski do Łódzkiego Klubu Sportowego trafił w zimowym oknie transferowym sezonu 2017/18. Wcześniej, występujący wówczas jako pomocnik piłkarz reprezentował barwy m.in. Olimpii Grudziądz, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, czy rezerw Lechii Gdańsk. „Wolak” w biało-czerwono-białej koszulce zadebiutował 10 marca 2018 roku w drugoligowym meczu przeciwko Gryfowi Wejherowo i do dziś jest jednym z podstawowych graczy „Rycerzy Wiosny”.

fot. ŁKS Łódź

Na bilans 100. spotkań Wolskiego w ŁKS-ie złożyło się: 14 spotkań w 2 lidze, 54 w 1 lidze27 PKO BP Ekstraklasie, a także 5 występów w Pucharze Polski.

Były gracz rezerw Lechii Gdańsk w trakcie gry w Łódzkim Klubie Sportowym sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a także dołożył do tego pięć asyst. Przez trzy ostatnie lata Maciej Wolski zmieniał też swoją boiskową pozycję. Grę dla „Rycerzy Wiosny” zaczynał bowiem jako pomocnik – na tej pozycji grywał jako „6”, „8”, a nawet „10”. W kilku meczach grywał również na prawym skrzydle, a od początku kadencji trenera Wojciecha Stawowego oraz pod batutą Ireneusza Mamrota „Wolak” gra jako prawy, a w razie konieczności lewy, obrońca. 

Maciek, gratulujemy jubileuszu! Trzymamy kciuki za następne, równie udane spotkania w biało-czerwono-białych barwach!