Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Ełkaesiacy wrócili do treningów!

Wtorkowym popołudniem na obiektach szkoleniowych przy ulicy Minerskiej ełkaesiacy po raz pierwszy od zawieszenia rozgrywek trenowali w większych grupach. W zajęciach, które odbyły się w podziale na dwie grupy brało udział łącznie 20 zawodników.

Wtorkowe zajęcia odbywały się oczywiście z uwzględnieniem wszelkich wymogów sanitarnych – piłkarze przyjechali na Minerską już przebrani oraz w maseczkach, witali się „żółwikiem” oraz zachowywali między sobą odpowiednie odstępy.

Tuż po godzinie 16 na murawie zameldowali się przedstawiciele formacji obronnej oraz ełkaesiacka młodzież. Pierwszej grupie zdecydowanie sprzyjała pogoda. Świecące słońce i delikatnie wiejący wiatr jedynie zachęcał do trenowania!

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki, którą poprowadził Roland Thomas. Zaraz po tym piłkarze przeszli pod batutę Wojciecha Stawowego, który tego dnia zaplanował dla ełkaesiaków trening kondycyjny, gierki na utrzymanie piłki oraz klasycznego dziadka. Główne aspekty jakie wziął na warsztat nowy trener ŁKS-u to tempo oraz precyzja podań.

Druga, nieco mniejsza, grupa wybiegła na boisko o godzinie 17:30. Sam przebieg zajęć był bliźniaczo podobny do tego, który przebyła pierwsza grupa. W drugim treningu dwójkę trenerską wspierał jednak Marcin Pogorzała, a kapryśna pogoda sprawiła ełkaesiakom gradobicie.

Najprawdopodobniej o 14:30 odbył się również trening bramkarzy ŁKS-u z trenerem Jackiem Janowskim.

Warto podkreślić, iż ośrodek przy Minerskiej jest szczelnie zamknięty zarówno dla kibiców, jak i dla przedstawicieli mediów. Dostęp do niego ma jedynie wąska grupa składająca się z zawodników, trenerów oraz pracowników klubu.

Grupa treningowa nr. 1:
Jan Grzesik, Artur Bogusz, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimaczak, Tadej Vidmajer, Mieszko Lorenc, Tomasz Górecki, Przemysław Sajdak, Adam Ratajczyk

Grupa treningowa nr. 2:
Łukasz Piątek, Dragoljub Srnić, Guima, Antonio Dominguez, Michał Trąbka, Pirulo, Łukasz Sekulski, Jakub Wróbel