Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Oficjalnie: Wojciech Stawowy trenerem ŁKS-u!

Doniesienia medialne się sprawdziły! Nowym trenerem Łódzkiego Klubu Sportowego został Wojciech Stawowy, który podpisał z łódzkim klubem umowę na dwa lata, czyli do 30 czerwca 2022.

Z półtorarocznym opóźnieniem do Łodzi trafił Wojciech Stawowy. Pięćdziesięcioczteroletni szkoleniowiec zastąpił na ławce trenerskiej ŁKS-u Kazimierza Moskala.

Stawowy w polskiej piłce zasłynął z zamiłowania do bardzo ofensywnego grania podbudowanego dużą ilością krótkich podań. Złośliwi nazywali ten styl gry “krakowską tiki-taką”. Podobny, choć zdecydowanie łagodniejszy, styl gry prezentował dotychczasowy trener „Rycerzy Wiosny”, więc ten aspekt raczej nie ulegnie zmianie.

Pięćdziesięcioczteroletni szkoleniowiec w swojej karierze trenerskiej nie zdobył żadnych trofeów, a w znacznej większości klubów odpowiedzialny był za awanse, bądź utrzymanie w lidze.

Ostatnim klubem, który prowadził nowy trener ŁKS-u był Widzew Łódź. Łódzkiej przygody Stawowy nie może jednak zaliczyć do udanych, wszak po sezonie 2014/15 prowadzony przez niego klub spadł do 2 ligi.

Pierwsze zajęcia z zespołem nowy szkoleniowiec poprowadzi już jutro. Najbliższy mecz ŁKS rozegra 29 maja, kiedy to już pod batutą nowego trenera zmierzy się w Łodzi z Górnikiem Zabrze.

Asystentem Wojciecha Stawowego będzie Roland Thomas, z którym trener pracował w Escoli Varsovia. W sztabie pozostanie Jacek Janowski i Marcin Pogorzała.

Trenerze witamy w biało-czerwono-białej rodzinie! Życzymy powodzenia i jak najwięcej sukcesów z Łódzkim Klubem Sportowym!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119