50. występów Adama Marciniaka w barwach ŁKS!

Sobotni  występ w meczu z Górnikiem Łęczna, choć epizodyczny, był również jubileuszowy dla drugiego z ełkaesiaków. Wychowanek „Rycerzy Wiosny” – Adam Marciniak – po raz pięćdziesiąty wybiegł na murawę w biało-czerwono-białych barwach!

Adam Marciniak swoją piłkarską karierę rozpoczynał w drużynach młodzieżowych Łódzkiego Klubu Sportowego, przechodząc przez wszystkie etapy szkolenia w klubie. Piłkarzem pierwszego zespołu „Rycerzy Wiosny” Adam został na początku lipca 2005 roku, jednak do debiutu musiał poczekać do 10 czerwca 2016 roku i spotkania z Piastem Gliwice na zapleczu ekstraklasy, w którym zaliczył  14 minut. W kampanii 2006/07 Adam był żelaznym rezerwowym, żeby kolejny sezon spędzić poza Łodzią. Rok później obrońca wrócił jeszcze do swojego macierzystego klubu na półroczne wypożyczenie, jednak po nim drogi Adama i ŁKS-u rozeszły się, aż do rundy wiosennej sezonu 2020/21.

Na bilans 50 meczów Marciniaka w ŁKS-ie, składa się: 29 występów w ekstraklasie, 7 Pucharze EkstraklasyPucharze Polski, a także 10 pojedynków w 1. lidze. W tym czasie wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego raz wpisał się na listę strzelców i dziewięć razy oglądał żółte kartki.

Adam, gratulujemy jubileuszu! Mamy nadzieję, że to co piękne w ŁKS-ie, jest jeszcze przed tobą!