Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Plan przygotowań ŁKS-u przed meczem z Puszczą Niepołomice

Choć dopiero w niedzielę Łódzki Klub Sportowy zmierzył się ze Skrą Częstochowa, już w piątek czeka ich starcie z Puszczą Niepołomice. W planie przygotowań przewidywane są nie tylko treningi, ale także inne, dodatkowe aktywności.

Piłkarze Kibu Vicuñi na przygotowanie się do meczu z Puszczą Niepołomice mają mniej czasu, niż na treningi przed poprzednim spotkaniem ze Skrą Częstochowa. Przed pierwszym domowym starciem na Stadionie Króla „Rycerze Wiosny” mieli ponad tydzień na przygotowania, teraz są to zaledwie 4 dni.

Krótkiego mikrocyklu przed kolejnym meczem na pewno nie obawiają się piłkarze. Jak po niedzielnym spotkaniu przyznał Adam Marciniak:

Jeśli chodzi o długość przygotowań do meczu to nie ma to kompletnie znaczenia, czy to jest tydzień, czy trzy dni. Musimy być zawsze gotowi i tyle tutaj, nad tym nie ma co nigdy się zastanawiać.

Zespół ŁKS-u zdecydowanie nie będzie się w tym czasie nudzić. Na podopiecznych szkoleniowca z Półwyspu Iberyjskiego czekają trzy treningi, a także rutynowe badania oraz szkolenie sędziowskie z aktualnych przepisów gry, które odbędzie się w środę. Po czwartkowym treningu drużyna ma zaplanowany wyjazd do Niepołomic, zaś samo spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 18.

Fot. ŁKS Łódź