Rezerwy rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu III ligi

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Na poniedziałkowym treningu pojawiło się kilka nowych twarzy.

Do zespołu Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka dołączył nowy bramkarz. Kontrakt z ŁKS podpisał Fabian Borysiuk, który ostatnio występował w TOP 54 Biała Podlaska. Na treningu obecny był Jakub Tosik, który w nowym sezonie będzie szkolił się trenersko w akademii i występował w drużynie rezerw. Z powodu choroby nie trenował kapitan Aleksander Ślęzak. 

Po wygaśnięciu kontraktów, z ŁKS-em II pożegnało się czterech piłkarzy – Jan Zareda, Dariusz Gmosiński, Artur Sójka oraz Michał Karlikowski. Dwaj ostatni postanowili spróbować sił w wyższej klasie rozgrywkowej i szukają klubów w II lidze.

W nowym sezonie w drużynie ŁKS II będą występować też zdolni juniorzy, który grali w minionych rozgrywkach w ŁKS III oraz w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Z drużyną trenowali Szymon Łyskawka, Michał Koszur, Wiktor Czerwiński, Igor Krzyżanek, Mateusz Marczak, Jan Łabędzki, Antoni Młynarczyk, Adam Kajszczak, Michał Nowakowski.

W tym tygodniu ełkaesiacy będą trenować jeszcze cztery razy (codziennie przed południem w ośrodku Akademii ŁKS). Pierwszy sparing z udziałem ŁKS II odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 przy ul. Minerskiej/Krańcowej – rywalem będzie czwartoligowa Omega Kleszczów. Później sztab szkoleniowy zaplanował jeszcze gry kontrolne z trzecioligowymi rezerwami Pogoni Szczecin (w środę 20 lipca w Opalenicy), trzecioligowym Zawiszą Bydgoszcz (w sobotę 23 lipca w Bydgoszczy) i czwartoligowym RKS-em Radomsko (w sobotę 30 lipca na własnym obiekcie).

Nowy sezon rezerwy zainaugurują w weekend 6-7 sierpnia w Elblągu z miejscową Concordią. 

Kadra na pierwszy trening:

Bramkarze: Tomasz Kucharski, Dominik Stanny, Szymon Łyskawka, Fabian Borysiuk.

Obrońcy: Michał Koszur, Wiktor Czerwiński, Igor Krzyżanek, Igor Lambrecht, Szymon Matuszko, Jowin Radziński, Lamine Coulibaly, zawodnik testowany.

Pomocnicy: Jakub Tosik, Wiktor Kościuk, Adrian Czypicki, Mateusz Marczak, Jan Łabędzki, Antoni Młynarczyk, Jędrzej Zając, Adam Król, Mikołaj Lipień, Mateusz Jastrzembski, Adam Kajszczak, Michał Nowakowski.

Napastnicy: Łukasz Dynel, Błażej Radwanek, Jakub Piotrowski.

Foto: Lens Strong