Piłka NożnaRezerwyWypowiedzi

Radosław Pęciak: Mamy nadzieję, że mecz będzie stał na odpowiednim poziomie

Tym razem na konferencji prasowej drugiej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego zespół reprezentował asystent głównego trenera, Radosław Pęciak. Przed zawodnikami ŁKS II mecz z rezerwami Lecha Poznań, jutro o godzinie 15:00.

O meczu z Olimpią Elbląg:

– Patrząc na wynik, rezultat końcowy myślę, że możemy być zadowoleni. Ponieważ bramka strzelona na sam koniec, wyrównująca. Gdzieś na pewno patrząc na całokształt meczu, my mieliśmy swoje sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Wtedy wynik mógłby inaczej wyglądać. Oczywiście drużyna gości tak samo, miała swoje sytuacje, które wykorzystała. Natomiast patrząc na to, w którym momencie meczu strzelamy bramkę wyrównującą, jesteśmy z tego punktu zadowoleni i oczywiście go szanujemy. Wiedzieliśmy jak drużyna z Elbląga chce grać, natomiast ten mecz pokazał, że każdy mecz jest inny w drugiej lidze, każdy mecz jest trudny. Też po rozmowie z trenerem gości, mocno i wnikliwie nas analizowali. Wiedzieli gdzie dokładnie chcą zagrywać piłki, tak żeby nas przechytrzyć. Więc ten mecz do końca był, widzieliśmy mocno aktywny, mocno otwarty. No i cieszy punkt w tym ostatnim meczu. 

O zejściu zawodników z pierwszej drużyny Lecha:

– Oczywiście każdego rywala analizujemy, gdzieś prognozujemy jak może zagrać, jaki ten skład wyjściowy może być. Natomiast patrząc też na ich mecze, jedynym gdzie były jakieś zejścia, powiedzmy większe, to w momencie, gdy była przerwa na kadrę. Tak w większości meczów grają swoim składem, składem młodym, bo patrząc na średnią wieku, to jest 22,3 lata. Są to młodzi zawodnicy, głównie wychowankowie z akademii. Oczywiście jest tam kilku doświadczonych m.in Pawłowski, który wspomaga młodych zawodników. Oczywiście mogą być tam zejścia, natomiast my prognozujemy, że zagrają swoimi zawodnikami. Też oczywiście chcemy dobrego meczu, gdzie spotkają się dwie akademie, dwie finalne drużyny akademii. Mam nadzieję, że mecz będzie stał na odpowiednim poziomie. 

O możliwym pierwszym w historii awansie rezerw do 1. Ligi:

– Na pewno patrząc na rozpoczęcie rozgrywek i gdzie jesteśmy po 10. kolejce. My oczywiście nie rozmawiamy o tym, bo to jeszcze jest długi sezon. Natomiast wejście do 1. Ligi byłoby dużym wyczynem, na ten moment nikomu się to nie udawało. My na to nie patrzymy, żyjemy z tygodnia na tydzień, oczywiście planując do przodu inne rzeczy. Natomiast mecze z rywalami analizujemy i chcemy rozgrywać z tygodnia na tydzień jak najlepsze. Jak to wyjdzie na koniec sezonu, to zobaczymy w maju. 

O pomocy w kadrze z pierwszego zespołu:

– Jeżeli chodzi o naszą drużynę mamy informację, że kilku zawodników może zejść. Natomiast jeszcze pierwsza drużyna jest przed treningiem. Myślę, że po południu jakieś nazwiska już się pojawią. 

O faworycie tego spotkania:

– Czy jesteśmy faworytem? Zespół Lecha już dłużej gra w tej lidze, więc zawodnicy pomimo młodego wieku są ograni. Oczywiście nasz plan na mecz, na podstawie analizy jest jasny. Klucz to trzy punkty, jedziemy wygrać mecz. Oczywiście z szacunkiem do przeciwnika, znamy ich możliwości na podstawie analizy, natomiast jedziemy po trzy punkty. Plan jaki nakreśliliśmy zawodnikom w tygodniu jest jasny. Chcemy grać w piłkę, którą prezentujemy u siebie i na wyjazdach. Wiadomo, też kilka rozwiązań, które są szczególne pod przeciwnika zmieniamy. Działań modelowych, rozpoczynając od otwarcia od bramki, czy w budowaniu. Plan jest jeden, jedziemy tam odważnie jako drużyna ŁKS II, po trzy punkty, aby wygrać mecz.

O klimatyzacji zawodników z pierwszego i drugiego zespołu:

– Większość zawodników, którzy dołączyli do pierwszej drużyny, która też schodziła, już w klubie jest jakiś czas, więc ta klimatyzacja też przebiegła. Schodzą do nas też czasami na treningi, więc te interakcje pomiędzy zawodnikami, którzy na co dzień są w drugim zespole a pierwszym, cały czas występują. Myślę, że na ten moment już jesteśmy na takim etapie, też po tym dziesiątym meczu i też zejściach zawodników, że te interakcje są. Oczywiście zawodnicy, którzy są na co dzień z nami w treningu więcej, jest większe zrozumienie pomiędzy nimi w działaniach. Zawodnicy, którzy schodzą wiemy, że zawsze chcą dawać jakość, dają z siebie 100% i tylko tak na prawdę dyspozycja dnia pokazuje jaki jest efekt finalny. 

O ocenie piłkarzy z trzeciej drużyny ŁKS-u po ostatnich derbach w okręgowym Pucharze Polski:

– Jest kilku zawodników, których cały czas obserwujemy. Jest też przepływ zawodników pomiędzy ŁKS II a ŁKS III, ponieważ trenujemy na tym samym ośrodku. Obserwujemy, byliśmy też na meczu, widzieliśmy jak zawodnicy grają. Są dwa lub trzy nazwiska, które mocno rozważaliśmy w kontekście tego meczu. Myślę, że jeszcze chwilkę trzeba zaczekać, ponieważ koło godziny 18 podamy skład drużyny, wtedy już będzie wiadomo jak to wygląda personalnie.

O sytuacji kadrowej:

– Na ten moment mamy dwóch zawodników kontuzjowanych, którzy mają lekkie urazy. Jest to Igor Lambrecht i Piotr Klajnert, czyli zawodnicy, którzy na co dzień tutaj rywalizują w ŁKS II, więc ich na pewno nie będziemy mieli do dyspozycji w jutrzejszym meczu. 

Fot. ŁKS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119