Fortuna 1. LigaPiłka NożnaRezerwy

Radaszkiewicz trenuje z pierwszym zespołem. Będzie w kadrze na mecz z GKS?

Łódzki Klub Sportowy ma poważne problemy z obsadą pozycji środkowego napastnika. W związku z tym na treningi pierwszego zespołu został zaproszony podstawowy snajper zespołu rezerw, Maciej Radaszkiewicz.

23-latek dołączył do klubu latem z trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pierwsze szlify w Łodzi zbierał w zespole rezerw, gdzie jest wyróżniającą się postacią. W dotychczas rozegranych trzech meczach drugiego zespołu zdobył trzy bramki.

Ireneusz Mamrot nie może w sobotę skorzystać z Samu Corrala i Łukasza Sekulskiego, a występ Ricardinho stoi pod znakiem zapytania. Przez taki obrót spraw, sztab szkoleniowy ma do dyspozycji tylko jednego piłkarza grającego na tej pozycji, Piotra Janczukowicza – choć ten w ostatnich tygodniach grywał głównie na lewym skrzydle. Nie dziwi więc obecność Radaszkiewicza na zajęciach pierwszego zespołu.

Są duże szanse, że były piłkarz Wigier Suwałki znajdzie się w 20-stce meczowej ŁKS-u na najbliższe spotkanie z GKS-em Bełchatów. Maciej jest zgłoszony do rozgrywek, więc nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań, aby tak się stało. Podobnie jak inny zawodnik grający ostatnio w rezerwach – Oskar Koprowski. Obrońca również ma okazję pracować pod okiem trenera Mamrota, a już w poprzedniej kolejce był z zespołem w Nowym Sączu.

Foto: Lens Strong