Nowy napastnik w GKS. Zagra w sobotę w Łodzi?

GKS Bełchatów przyjedzie do Łodzi wzmocniony nowym napastnikiem, Valērijsem Šabalą. Były król strzelców Fortuna 1. Ligi ma pomóc zespołowi Marcina Węglewskiego w utrzymaniu na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Łotysz został już zgłoszony przez GKS do rozgrywek i nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawił się w sobotę na stadionie przy alei Unii Lubelskiej. Zawodnik przepracował z zespołem „Brunatnych” kilka jednostek treningowych.

–  Do Łodzi jedziemy oczywiście powalczyć i zobaczymy, co to przyniesie. Ten mecz daje dodatkową adrenalinę dla zawodników, trenerów i kibiców. Zmianę klubu udało się przeprowadzić dość szybko, więc mam nadzieję pomóc drużynie już w tym spotkaniu. – Przyjechałem tu, żeby pomóc GKS pomóc utrzymać się w lidze. To najważniejsze zadanie na te ostatnie 12 meczów. Skorzystałem z możliwości, by po rozwiązaniu kontraktu w poprzednim klubie, dołączyć do Was, postrzelać bramki i przypomnieć o sobie. Moim największym atutem jest gra w polu karnym, tam się czuję najlepiej i wierzę, że dzięki współpracy z kolegami sfinalizuję kilka akcji – powiedział napastnik, przed spotkaniem z ŁKS, na łamach oficjalnej strony GKS Bełchatów. 

26-letni Šabala w sezonie 2018/19 został królem strzelców Fortuna 1. ligi. W barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała zdobył 12 bramek. Ostatnio występował w rumuńskim Viitorulu Constanta.

Do Łodzi nie przyjedzie za to Łukasz Wroński. Skrzydłowy GKS-u Bełchatów zerwał więzadła w kolanie i w obecnych rozgrywkach nie pomoże już drużynie.

Foto: GKS Bełchatów