Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Przegląd prasy przed meczem z Wartą Poznań

Przed nami kolejne spotkanie piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego w PKO BP Ekstraklasie, w poniedziałek piłkarze ŁKS zmierzą się w wyjazdowym meczu z Wartą Poznań. Aby umilić sobie oczekiwanie na pierwszy gwizdek w Grodzisku Wielkopolskim, rzućmy okiem o czym w kontekście meczu rozpisywała się w ostatnich dniach prasa.

 ŁKS TV

Przed meczem Warta Poznań – ŁKS

Express Ilustrowany

ŁKS. Łodzianie grają w poniedziałek z Wartą Poznań. Czy ,,Rycerze Wiosny” zakończą fatalną passę wyjazdową?

Matysiak doskonale zdaje sobie bowiem sprawę z bilansu wyjazdowych spotkań łódzkiego zespołu w tym sezonie. A jest on po prostu równie beznadziejny, co wstydliwy i to używając możliwie łagodnych słów. Za drużyną jedenaście meczów poza Łodzią i każde z nich zakończyło się porażką (bilans bramkowy: 6:24). To wręcz niewiarygodne, ale prawdziwe. A przypomnijmy, że nawet w sezonie 2019/2020, kiedy ŁKS z hukiem spadał z ekstraklasy, zdołał wygrać wyjazdowe spotkanie (2:1 z Cracovią).

Cały artykuł TUTAJ

Dziennik Łódzki

W 43 meczu ŁKS Łódź z Wartą Poznań, dla łodzian liczą się trzy punkty

Mecz rozegrany zostanie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie niegdyś w ekstraklasie oraz europejskich pucharach grał Groclin. Nie można powiedzieć, że jest on „twierdzą” Warty, bo drużyna wygrała tu w tym sezonie zaledwie czterokrotnie, a pięć razy zremisowała. Trzy spotkania przegrała, strzeliła 15 goli tyle samo straciła.

Cały artykuł TUTAJ

Dziennik Łódzki 

Remis będzie porażką łodzian w meczu z Wartą Poznań

Łodzianie nie zdobyli w tym sezonie na boiskach rywali nawet punktu, więc będą się starać dokonać czego, co wydaje się niemożliwe, czyli zwyciężyć. Remis zespołowi trenera Marcina Matysiaka praktycznie nic nie daje, przybliży jedynie do I ligi. W 23 meczach łodzianie zdobyli zaledwie 13 punktów i zasłużenie zajmują w tabeli PKOEkstraklasy ostatnie miejsce. Do pozycji 15, gwarantującej przedłużenie ligowego bytu, tracą dziewięć punktów.

Cały artykuł TUTAJ 

Radio ESKA

ŁKS – Warta Poznań. Łodzianie chcą iść za ciosem i zdobywać kolejne punkty

Świetnie było w końcu wygrać mecz ligowy. Drużyna zasługuje na znacznie więcej takich zwycięstw, ale póki co cieszymy się z tego pierwszego impulsu, który powinien przynieść dużo pozytywnej energii – mówi Riza Durmisi.

Cały artykuł TUTAJ

Głos Wielkopolski 

Kolejny mecz Warty Poznań o „sześć” punktów. Gra w defensywie to podstawa. Zieloni zmierzą się z ŁKS Łódź

Warta Poznań jest klubem, który podczas rundy wiosennej nie zaznał smaku porażki. W czterech ligowych pojedynkach podopieczni trenera Dawida Szulczka wygrali dwa spotkania, tyle samo remisując. Z ostatniego pojedynku ze stadionu Cracovii powrócili do stolicy Wielkopolski z trzema punktami po bramce Tomasa Prikryla.

Cały artykuł TUTAJ