Ełkaesiacy wrócili do treningów

Aspirujący do awansu do PKO BP Ekstraklasy zespół Łódzkiego Klubu Sportowego dziś rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. 

Dzień piłkarzy przy alei Unii rozpoczął się o wcześnie rano od testów antygenowych na obecność koronawirusa. Punktualnie o 12 rozpoczął się trening na sztucznym boisku w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej.

Zgodnie z tym o czym wczoraj donosił klub – w treningu miało wziąć udział 27 zawodników, ale ostatecznie pojawiło się tylko 24. Z zespołem nie trenowali nowy nabytek klubu Piotr Janczukowicz oraz Przemysław Sajdak. Z kolei w klubie indywidualnie trenował powracający do zdrowia Marcel Wszołek. Pozostała dwójka nowych graczy Adam Marciniak i Mikkel Rygaard wzięła udział w zajęciach.

Na początku zajęć piłkarze wykonywali różne ćwiczenia przy pomocy gum. Następnie piłkarze z pola zostali podzieleni na grupy i grali w „dziadka”. Trójka bramkarzy pracowała pod okiem trenera Jacka Janowskiego. 

Kilkanaście minut później piłkarze rozgrywali mają gierkę na utrzymanie piłki. W gierce nie brali udziału Maciej Wolski, Tomasz Nawotka i Jan Sobociński. Cała trójka ćwiczyła indywidualnie.

Po poniedziałkowych testach antygenowych, odprawie i treningu na murawie, we wtorek i w środę zespół czekają badania wydolnościowe, które pomogą sztabowi w doborze odpowiednich obciążeń treningowych. W czwartek i w sobotę zaplanowano po jednym treningu na boisku, a w piątek nasi piłkarze będą trenować dwa razy dziennie (siłownia + boisko). Niedziela będzie dniem wolnym. Do 22 stycznia piłkarze z alei Unii będą przygotowywać się na własnych obiektach. W nocy z 22 na 23 stycznia drużyna wyleci na zgrupowanie do tureckiego Side. Tam łodzianie spędzą nieco ponad dwa tygodnie.

Lista zawodników na pierwszym treningu ŁKS:

Bramkarze: Dawid Arndt, Michał Kot, Arkadiusz Malarz

Obrońcy: Daniel Celea, Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros Gracia, Adrian Klimczak, Adam Marciniak, Jowin Radziński, Jan Sobociński, Maciej Wolski

Pomocnicy: Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Mikkel Rygaard, Tomasz Nawotka, Maksymilian Rozwandowicz, Pirulo, Dragoljub Srnić, Jakub Tosik, Michał Trąbka

Napastnicy: Samu Corral, Łukasz Sekulski