Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Ełkaesiacy wrócili do treningów

Aspirujący do awansu do PKO BP Ekstraklasy zespół Łódzkiego Klubu Sportowego dziś rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. 

Dzień piłkarzy przy alei Unii rozpoczął się o wcześnie rano od testów antygenowych na obecność koronawirusa. Punktualnie o 12 rozpoczął się trening na sztucznym boisku w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej.

Zgodnie z tym o czym wczoraj donosił klub – w treningu miało wziąć udział 27 zawodników, ale ostatecznie pojawiło się tylko 24. Z zespołem nie trenowali nowy nabytek klubu Piotr Janczukowicz oraz Przemysław Sajdak. Z kolei w klubie indywidualnie trenował powracający do zdrowia Marcel Wszołek. Pozostała dwójka nowych graczy Adam Marciniak i Mikkel Rygaard wzięła udział w zajęciach.

Na początku zajęć piłkarze wykonywali różne ćwiczenia przy pomocy gum. Następnie piłkarze z pola zostali podzieleni na grupy i grali w „dziadka”. Trójka bramkarzy pracowała pod okiem trenera Jacka Janowskiego. 

Kilkanaście minut później piłkarze rozgrywali mają gierkę na utrzymanie piłki. W gierce nie brali udziału Maciej Wolski, Tomasz Nawotka i Jan Sobociński. Cała trójka ćwiczyła indywidualnie.

Po poniedziałkowych testach antygenowych, odprawie i treningu na murawie, we wtorek i w środę zespół czekają badania wydolnościowe, które pomogą sztabowi w doborze odpowiednich obciążeń treningowych. W czwartek i w sobotę zaplanowano po jednym treningu na boisku, a w piątek nasi piłkarze będą trenować dwa razy dziennie (siłownia + boisko). Niedziela będzie dniem wolnym. Do 22 stycznia piłkarze z alei Unii będą przygotowywać się na własnych obiektach. W nocy z 22 na 23 stycznia drużyna wyleci na zgrupowanie do tureckiego Side. Tam łodzianie spędzą nieco ponad dwa tygodnie.

Lista zawodników na pierwszym treningu ŁKS:

Bramkarze: Dawid Arndt, Michał Kot, Arkadiusz Malarz

Obrońcy: Daniel Celea, Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros Gracia, Adrian Klimczak, Adam Marciniak, Jowin Radziński, Jan Sobociński, Maciej Wolski

Pomocnicy: Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Kelechukwu Ibe-Torti, Mikkel Rygaard, Tomasz Nawotka, Maksymilian Rozwandowicz, Pirulo, Dragoljub Srnić, Jakub Tosik, Michał Trąbka

Napastnicy: Samu Corral, Łukasz Sekulski