Decyzja ws. licencji dla ŁKS pod koniec tygodnia

Łódzki Klub Sportowy jest bliski awansu do Ekstraklasy. Drużyna Kazimierza Moskala zajmuje fotel lidera Fortuna 1. ligi i ma ogromne szanse na promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Równolegle klub stara się o spełnienie warunków licencyjnych, aby w przypadku awansu, biało-czerwono-biali mogli grać w Ekstraklasie.

Dziś Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencję Wiśle Kraków, Puszczy Niepołomice, Arce Gdynia, Bru-Betowi Termalice Nieciecza, Podbeskidziu Bielsko-Biała i Ruchowi Chorzów. W sprawie ŁKS nie zostały podjęte żadne decyzje. Te poznamy do 18 maja

Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN: 

Po analizie wniosków wraz z załącznikami Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła następujące decyzje w stosunku do poszczególnych klubów:

1. Komisja postanowiła przyznać klubom: Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Podbeskidzie Bielsko Biała, Wisła Kraków, Ruch Chorzów (do października na stadionie zastępczym w Gliwicach):

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym.

2. Komisja postanowiła przyznać klubowi Puszcza Niepołomice

– licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 na stadionie przy ul. Reymonta 20 w Krakowie z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym, sportowym oraz prawnym.

– nałożyć na klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego;

3. Komisja postanowiła odroczyć wydanie decyzji licencyjnych względem klubów: ŁKS Łódź, GKS Katowice oraz Stali Rzeszów do 18.05.2023 roku.

Klub ustosunkował się do tej informacji przekazanej przez komisję: 

Pragnąc uspokoić sympatyków ŁKS-u, informujemy, że nasz klub przekazał komplet wymaganych dokumentów i oczekuje na pozytywną decyzję – czytamy na oficjalnej stronie ŁKS.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport