Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Po pierwsze wyjazdowe punkty! Zapowiedź meczu z Wartą!

Podbudowani zwycięstwem z Puszczą Niepołomice po pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie pojadą do Grodziska Wielkopolskiego na mecz z Wartą Poznań piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego. Niech to będzie ten dzień, kiedy ełkaesiacy wrócą do Łodzi z tarczą. Początek spotkania o 19:00.

Marcin Matysiak (trener ŁKS): – Na pewno mamy bardzo dobre nastawienie po tym ostatnim spotkaniu. Widać, że troszkę świeżego powietrza wpadło do naszej szatni, ale oczywiście twardo stąpamy po ziemi i już zapomnieliśmy o tym ostatnim meczu, teraz przygotowujemy się do kolejnego spotkania tak, żeby rozegrać go jak najlepiej potrafimy. Chcemy, żeby zawodnicy myśleli już o kolejnym spotkaniu, bo tak na prawdę zrobiliśmy mały kroczek wygrywając mecz z Puszczą, a przed nami jeszcze dużo kroków, które musimy wykonać. Mamy w pamięci ten mecz z Puszczą. Wiemy co funkcjonowało dobrze, wiemy jak realizowaliśmy nasze założenia.

 

Dawid Szulczek (trener Warty): – ŁKS lubi mieć piłkę przy nodze, lubi nią operować w środku pola. W grze widać też sporo działań indywidualnych, piłkarze lubią pokiwać się na skrzydle. Mają sporo atutów w ofensywie, o czym świadczą gole w meczach z Pogonią czy Puszczą. Przeciwko Stali też strzelili trzy bramki, które zostały anulowane po wideoweryfikacji, ale czasami o tym decydowały dosłownie centymetry. Liczę, że my będzie nadal dobrze zorganizowani, a w momencie, gdy będziemy w posiadaniu piłki, będzie umieli się nią cieszyć i stwarzać więcej okazji

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela PKO BP Ekstraklasy

Sytuacja kadrowa

Dobrą informacją dla ŁKS-u jest fakt, że wszyscy zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca. W trakcie tygodnia pojawił się jeden mikro uraz Pirulo, ale nie powinno mieć to wpływu na występ Hiszpana w meczu z Wartą. Żaden z ełkaesiaków nie będzie również pauzował za kartki. 

W Warcie jedynym piłkarzem, który nie wystąpi w spotkaniu z ŁKS-em będzie Adam Zreľák, który od dłuższego czasu leczy kontuzje zerwania więzadła zewnętrznego. 

Ostatnie bezpośrednie starcia

 

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Wartą, będzie transmitowane na antenach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Mecz dostępny też na platformie CANAL+ Online. Początek studia o 18:30, a trzydzieści minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Marcin Kochanek

Asystenci: Paweł Sokolnicki, Marcin Lisowski

Sędzia techniczny: Artur Aluszyk

Sędziowie VAR: Tomasz Kwiatkowski, Arkadiusz Kamil Wójcik

Więcej o meczu Warta – ŁKS 

Raport kartkowy

Słów kilka

Konferencja trenera Marcina Matysiaka

Zapowiedź 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Obsada sędziowska

Przegląd prasy